Bez płaszcza z gronostajów. Kościół a państwo i prawa człowieka (szkice historyczne i polemiczne).

Wydawnictwo: Krajowa Agencja Wydawnicza
sylda

Obiektywnie i przystępnie napisane szkice historyczne dotyczące relacji państwa i kościoła. Obowiązkowa lektura dla prawdziwych Polaków jako przeciwwaga dla obecnie wydawanych nowości pisanych na kolanach. Książka zawiera między innymi rozdziały: Polski fenomen. Dobro Kościoła najwyższym prawem. Przemoc legalna i nielegalna.

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: google

Złośliwy | 2014-10-22

Książka wygrzebana z biblioteczki mojego dziadka. Całkiem ciekawy zbiór szkiców z historii Polski dot. stosunków państwo-kościół.

ordoabchao | 2017-02-27
Vovoka | 2016-10-11