Destylaty alkoholowe. Wytwarzanie, teoria i praktyka

Tłumaczenie: Joanna Gilewicz
Wydawnictwo: Borus & InterPolonus
Schnapsbrennen
978-83-62159-00-0
Lenyo

Najobszerniejsza i najbardziej udana książka na temat wyrobu napojów spirytusowych z owoców w drodze destylacji. Dokładny opis surowców. Znaczenie i właściwości drożdży czystych kultur. Fermentatory i dbałość o ich stan. Sporządzanie nastawu i zacieru. Fermentacja alkoholowa. Destylacja nastawu i zacieru. Oznaczanie poziomu alkoholu. Ustalanie mocy trunku. Klarowanie, filtry i...

Dokładny opis surowców.
Znaczenie i właściwości drożdży czystych kultur.
Fermentatory i dbałość o ich stan.
Sporządzanie nastawu i zacieru.
Fermentacja alkoholowa.
Destylacja nastawu i zacieru.
Oznaczanie poziomu alkoholu.
Ustalanie mocy trunku.
Klarowanie, filtry i filtracja.
Destylaty specjalne.
Przechowywanie.
Destylatory proste i kolumnowe.
Omówienie procesów odpędu alkoholu.
w aparatach z kolumną i bez kolumny.
Aneks autorstwa Petera Jägera dotyczy zacierania, fermentacji i odpędu destylatów zbożowych.
Książka dopracowana i dostosowana do polskich realiów.
Sytuacja prawna.
Polskie fachowe słownictwo.
Polskie odpowiedniki i zamienniki.
Akcesoria.
Bogato ilustrowane.

„Destylaty alkoholowe. Wytwarzanie, teoria i praktyka” łączy praktyczną stronę podręcznika z elegancją albumu.
Format 21x25,5 cm, druk w czterech kolorach na wysokogatunkowym papierze, elegancka obwoluta, podkreślają wyjątkowość tej publikacji.
Idealna na prezent.

źródło opisu: www.borus.eu