Melodia wiary

978-83-925126-5-3
rozważania, wiara, Biblia, miłość
religia
Abigail

"Nie myśmy umiłowali Boga, lecz że On nas umiłował?" 1 Jana 4:10 Dzisiejszego poranka te błogosławione słowa są dla mego zbolałego i ospałego serca niczym kosztowny balsam z Gilead, czy kasja i słodki tatarak ze świętego oleju do namaszczania. Drogi Panie, dziękuję ci za nie, wziąłeś je bowiem z własnej księgi i przemówiłeś nimi do mnie, żywym i pełnym miłości głosem, one zaś mnie poruszyły...

"Nie myśmy umiłowali Boga, lecz że On nas umiłował?" 1 Jana 4:10

Dzisiejszego poranka te błogosławione słowa są dla mego zbolałego i ospałego serca niczym kosztowny balsam z Gilead, czy kasja i słodki tatarak ze świętego oleju do namaszczania. Drogi Panie, dziękuję ci za nie, wziąłeś je bowiem z własnej księgi i przemówiłeś nimi do mnie, żywym i pełnym miłości głosem, one zaś mnie poruszyły i ożywiły.
Przyniosłam ci, ze wstydem i bólem, twarde i nieczułe serce. Mogłam jedynie narzekać przed Tobą na całkowity brak u mnie zarówno wiary jak i uczuć. Samo pragnienie, by Cię miłować zdawało się spoczywać we mnie skrępowane i bezsilne, jedynie chwilowa walka ujawniała zaledwie jego istnienie. Wtedy, o Panie, gdy uklękłam w Twej obecności ze schyloną głową i niespokojnym duchem - łzy i westchnienia były moją jedyną modlitwą - Ty wyszeptałeś tamte słodkie słowa do moich uszu i one przyniosły mej zniewolonej duszy wolność i ukojenie. Niech będzie błogosławione Twe drogie Imię za to chwalebne uwolnienie! To nie moja biedna, zimna i połowiczna miłość daje mi pociechę i zaspokojenie, lecz Twoja miłość, wielka i pełna, wolna i wieczna, jak Ty sam! Z pewnością wiedziałam o tym przedtem, Panie, lecz zamknęłam się w niewierze aż do chwili, gdy w swym czułym miłosierdziu wypowiedziałeś słowa, które wyzwoliły mnie z łańcuchów, otworzyły drzwi mego więzienia i pozwoliły mi wydostać się i znaleźć w słonecznych promieniach prawdziwego pokoju płynącego z wiary.

Fragment z 4. rozdziału.

źródło opisu: Fundacja "Legatio", 2008.

źródło okładki: www.legatio.pl

Abigail | 2013-08-11
Przeczytana: 11 sierpnia 2013

Autorką tej niewielkiej książeczki jest Susannah Spurgeon - żona Charlesa Haddona Spurgeona słynnego 19sto wiecznego kaznodziei baptystycznego. Przez swoje rozważania nad wybranymi fragmentami Pisma Świętego mającymi zazwyczaj formę modlitwy otwiera ona przed czytelnikiem swoje serce, dzięki czemu możemy zobaczyć głębię jej relacji z Bogiem. W tych krótkich tekstach autorka wyraża Mu wdzięczność, zaufanie i zachwyt nad Jego miłością. Stara się też usłyszeć i zrozumieć co Bóg mówi do niej przez Swoje słowo, stąd książka ma charakter głęboko osobisty. Wierzę, że może ona pomóc wszystkim chrześcijanom, niezależnie od przynależności denominacyjnej w pogłębieniu wiary.