Awaken

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Abandon". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Point
Awaken, Abandon
angielski
DarkFantasy

Death has her in his clutches. She doesn't want him to let go.Seventeen-year-old Pierce Oliviera knew by accepting the love of John Hayden, she'd be forced to live forever in the one place she's always dreaded most: the Underworld. The sacrifice seemed worth it, though, because it meant she could be with the boy she loves. But now her happiness--and safety--are threatened, all because the...

But now her happiness--and safety--are threatened, all because the Furies have discovered that John has broken one of their strictest rules: He revived a human soul.

If the balance between life and death isn't fixed, both the Underworld and Pierce's home back on earth will be wiped away. But there's only one way to restore order. Someone has to die.

źródło opisu: Point, 2013

źródło okładki: http://store.scholastic.com/

książek: 2005
monishka90 | 2014-11-26
Przeczytana: 26 listopada 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Szukałam i w końcu znalazłam polskie tłumaczenie, choć nieoficjalne. Ta książka jest wspaniałym podsumowaniem całej serii. Zdradzę, że pojawiają się nowe wątki w ostatniej części. Mój zarzut - za krótka. Myślę, że niektóre kwestie autorka mogła trochę bardziej rozwinąć, choć to również mogłoby popsuć efekt końcowy. Zabrakło mi epilogu, ale na końcu pojawia się posłowie w którym autorka nie wyklucza napisania kolejnej książki. Jeśli miałabym strzelać powiedziałabym, że mogłaby spokojnie napisać oddzielną serię o Alexie.

Aithusa22 | 2015-02-11
Przeczytana: 10 lutego 2015

Mamy zakończenie całej trylogii.
Książka nie nudzi i jest ciekawa, ale jednak za krótka. Dochodzi kilku nowych bohaterów, są nowe wątki, natomiast nie są tak rozwinięte jak bym się spodziewała. Mam wrażenie, że gdybym czytała te trzy części w różnej kolejności, nie stanowiłoby to różnicy. Brak tutaj takiego fundamentu, który skleiłby te wszystkie części ze sobą. Od tak, każda to jakaś osobna przygoda naszej pary zakochanych.

W książce "Awaken" Pierce i John znajdują się w Podziemiu, które przechodzi przez pewnego rodzaju armagedon. Dusze są zdenerwowane, dookoła krążą kruki, temperatura jest wyższa niż zwykle, a Furie starają się zniszczyć wszystko, co dobre. Już na początku John umiera, a Pierce stara się zrobić wszystko, aby odnaleźć jego duszę i sprawić, by wróciła do ciała. W tym celu musi znaleźć Tanatosa, boga śmierci. A do tego wszystkiego zastępy ludzi opętanych przez złe duchy, huragany, powodzie i burze.

Polecam tym, którzy jeszcze nie przeczytali :)

Saritka1998 | 2015-03-07
Przeczytana: 06 marca 2015

Ostatnia część trylogii i kontynuacja losów dziewczyny odzwierciedlającej współczesną Persefonę. John umiera, ale Pierce uwalnia jego duszę i przywraca do życia. On i jego dziewczyna stawiają czoła furiom i walczą o swoją miłość.
Zdziwił mnie fakt, że AMBER nie podjęło się wydania 3 części trylogii. Trzeba się było wcale nie zabierać za publikację dwóch poprzednich części ;/ Ale dla chcącego nic trudnego- podjęłam się czytania nieoficjalnego tłumaczenia.
Biorąc pod uwagę szkołę to skończyłam czytać w miarę szybko. Książkę czyta się bardzo szybko. Co najciekawsze akcja rozgrywa się w bardzo krótkim przedziale czasowym, a wydarzyło się tyle rzeczy! Tyle zaskakujących wydarzeń, tyle zwrotów akcji i tyle ciekawych bohaterów, każdy odgrywający ważną rolę. Całą trylogię oceniam jako bardzo dobrą. Pomysł na nawiązanie do mitologii był strzałem w dziesiątkę, ponieważ zdecydowanie wyróżnia te książki od innych popularnych młodzieżowych. Żałuje, że to już koniec, ale mam cichą nadzieję, że...

Dana | 2014-03-18
Przeczytana: 18 marca 2014

Nie mogąc się doczekać tłumaczenia przeczytałam po francusku. Nie rozumiem jak można przetłumaczyć dwie pierwsze części serii i nie przetłumaczyć trzeciej, bardzo zawiodłam się na wydawnictwie.
W każdym razie nie żałuje ani chwili spędzonej przy tej książce, pani Cabot jak zwykle mnie zaskakuje, tworzy niesamowitych bohaterów, niebanalne wątki. Książka pełna jest niespodziewanych zwrotów akcji, rozśmiesza. Tym którzy przeczytali poprzednie części z pewnością się spodoba a całej reszcie gorąco polecam pierwszy tom.

red_diva | 2016-01-08
Przeczytana: styczeń 2016

Wydaje mi się, że poprzednie części były lepsze. W tej są jakieś niedopowiedzenia, moment przywrócenia do życia Johna taki pobieżny, nijaki. Można było lepiej opowiedzieć ostatnie przygody bohaterów, a może jestem za stara na takie książki :)

Aleksandra | 2013-09-19

Jakoś przypadła mi do gustu ta okładka;) Ale czy w ogóle wyjdzie w Polsce?

Kasia | 2016-07-26
Przeczytana: 26 lipca 2016

Zwlekałam z przeczytaniem tej części w nadziei, że wydawnictwo jednak ją wyda... No cóż, nie wydarzyło się to jednak więc drżącą ręką sięgnęłam po nieoficjalne tłumaczenie. Wiadomo, bywały w nim błędy, ale raczej literówki, niemniej jednak osoby, które tą książkę przetłumaczyły wykonały kawał dobrej roboty i bardzo im dziękuję za to, że poświęciły na to swój czas.

"Awaken" to bardzo ładne podsumowanie i rozwiązanie całej historii Pierce i Johna. Choć przyznam, że na początku ciężko mi się brnęło przez akcję (nieobecność Johna bardzo mnie demotywowała) to jednak później było mi przykro, że zbliżam się do końca przygód głównych bohaterów.
Nie ukrywam, że końcowa wypowiedź autorki dała mi nadzieję, że może jeszcze kiedyś dowiem się "co było potem", ale martwię się trochę czy to na pewno byłoby dobre gdyby Cabot napisała kolejną część...

Będę tęsknić za bohaterami, choć pewnie jeszcze do nich wrócę.

Ewelina | 2014-09-08
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Ebook
Przeczytana: 07 września 2014

Przeczytałam Awaken w wersji polskiej. Tak, istnieje tłumaczenie ale nieoficjalne, szukajcie na chomikuj.pl

Co do książki. Awaken kończy najnowszą trylogię Meg Cabot. Lubię mit o Persefonie i Hadesie. Autorka swoją najnowszą serię oparła na podstawie tego mitu. Mimo lat Meg wciąż mnie zadziwia swoimi pomysłami. Pani Cabot jest autorką z czołówki listy bestsellerów. Była pierwsza, przed Stephanie Meyer i Cassandrą Clare.

John, władca Świata Podziemii zakochał się w Pierce. Dziewczyna nie jest typową nastolatką. Umarła i wróciła. Od tamtego momentu nic nie jest takie same i ciągle pojawia się ON. Tajemniczy, groźny ale również nadopiekuńczy. John zakochał się w Pierce od pierwszego wejrzenia i od tamtego czasu chroni ją przed Furiami. Furie to dusze zmarłych, którzy powrócili na ziemię i nie byli zadowoleni ze swojego miejsca "spoczynku ostatecznego". Furię chcą zemscic się na Johnie i Pierce.

Pierce, odtąd związane z Johnem i jego tajemniczym światem nie poddaje się. Zakochani...

Daria | 2013-08-13

jedna z moich ulubionych, z całą pewnością została skazana na sukces gdyż wyszła z pod pióra Meg Cabot, książka sama w sobie jest intrygująca, wciągająca i zaskakująca. Naprawdę polecam! :)

Dzika_Róża | 2014-10-12
Przeczytana: 21 stycznia 2014