Elegy

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Hereafter". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: HarperTeen
9780062026811
angielski
DarkFantasy

A stalker ghost, misguided Seers, and spellbinding wraiths—Amelia Ashley has faced them all. Now her greatest hope is to spend the rest of her afterlife with her living boyfriend, Joshua. But the demonic forces return to give her an ultimatum: turn herself over to the darkness or watch them murder one living person per week until she does. Amelia fears she might really be doomed, until the...

Amelia fears she might really be doomed, until the forces of light give her another option. She can join them in their quest to gather souls, with a catch: Once she joins them, she can never see Joshua again.

Faced with impossible choices, Amelia decides to take her afterlife into her own hands—and fight back

źródło opisu: HarperTeen, 2013

źródło okładki: harperteen.com

Marika | 2015-07-17
Na półkach: M/F 💑
Przeczytana: 17 lipca 2015

Po tym, co przeszła, Amelia marzy tylko o tym, by spędzić resztę swojego "życia" z chłopakiem. Ale demony stawiają jej ultimatum - będą zabijać jedną osobę na tydzień, dopóki ona do nich nie dołączy.
Obawia się, że jest z góry skazana na niepowodzenia, kiedy siły nieba dają jej inny wybór - może dołączyć do nich i chronić dusze, tyle że jest mały haczyk - nigdy nie zobaczyłaby już Joshuy.
W obliczu niemożliwego wyboru, Amelia postanawia wziąć swoje pozagrobowe życie w swoje ręce i walczyć.

Właściwie nie wiem, co myśleć o tej książce, jak i o całej trylogii. Nie zachwyciła mnie ani nie wzruszyła, nie będę za nią tęsknić. Choć pomysł na fabułę był ciekawy, to jednak wykonanie już nie do końca. I NIE podobało mi się samo zakończenie. Miałam nadzieję na inny obrót spraw. Ale cóż.

Crimelpoint | 2017-08-19
Na półkach: 2017
Przeczytana: 19 sierpnia 2017

Całą trylogię czytałam dość długo, dlatego naprawdę się cieszę, że w końcu skończyłam tę część. Nie była ona zła, ale po prostu brakowało mi tutaj czego co sprawiłoby, że chciałbym ją czytać dalej i nie chciałabym się od niej oderwać.

Tego mi właśnie brakowało. Choć przyznaję, że cała trylogia jest dobra. Fajny pomysł na fabułę. Była ona ciekawa, ale nic więcej. Choć cieszę się, że ją przeczytałam i nie żałuję tego czasu.

Julie | 2015-07-23
Przeczytana: 10 marca 2016