Miód propolis, pyłek, wosk

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza MULTICO
poradniki

Jak najlepiej wykorzystać zalety miodu i innych produktów pszczelich? Miód jest smaczny i zdrowy - to wiadomo od wieków. Inne produkty pszczele, takie jak kit pszczeli, czyli propolis, pyłek kwiatowy, pierzga, mleczko czy wosk, też mają niezrównane właściwości odżywcze i lecznicze. Warto je poznać i skorzystać z ich mocy.Nasz poradnik dostarcza wiedzy o pozyskiwaniu produktów pszczelich w pasiece, ich przerobie, zastosowaniu i leczniczym działaniu. Znajdziesz tu wiele przepisów, rad i inspiracji. Przeczytaj i zrób samodzielnie:
- miód z mleczkiem pszczelim i pyłkiem,
- wyciąg z propolisu, krople i maść,
- miód pitny i likiery z miodem,
- miód z orzechami lub innymi dodatkami,
- ocet miodowy,
- a także naturalne kosmetyki z produktów pszczelich, świece i figurki z wosku pszczelego.

Athoualia | 2014-11-21
Przeczytana: 21 listopada 2014

Świetna książka! Wszystkie podstawowe i prawie zaawansowane informacje są opisane. Dobry przewodnik dla początkujących przyszłych pszczelarzy, pasjonatów apiterapii. Dużo fajnych przepisów, nawet na kosmetyki, ocet miodowy i miód pitny. Mocno polecam!

Brylant | 2015-04-24
Przeczytana: 24 kwietnia 2015