WebShows: sekrety Wideo w Internecie

KG Tofu Media
2012-11-07
2012-11-07
internet wideo

Okładka książki Róża, a co chcesz wiedzieć? Część druga Dorota Budzyń, Katarzyna Gandor, Krzysztof Gonciarz, Rafał Han, Piotr Konieczny, Artur Kurasiński, Piotr Łój, Aleksander Naganowski, Aleksandra Stanisławska, Piotr Stanisławski, Przemek Staroń, Martyna Sztaba
Róża, a co chc... Dorota Budzyń, Kata...
Okładka książki Rozum i Godność Człowieka Krzysztof Gonciarz, Bartek Przybyszewski
Rozum i Godnoś... Krzysztof Gonciarz,...
Okładka książki Pismo. Magazyn opinii, nr 5 (17) / maj 2019 Milan Děžinsky, Jon Emont, Olga Gitkiewicz, Krzysztof Gonciarz, Karol Grygoruk, Jonáš Hájek, Paweł Jaroński, Zofia Król, Tomasz Kwaśniewski, Jakub Majmurek, Jitka N. Srbová, Oktawia Ogniew, Łukasz Orbitowski, Patrycja Pustkowiak, Rebecca Solnit, Michał Szczęch, Jacek Turczyk, Marcin Wicha, Mirosław Wlekły
Pismo. Magazyn... Milan Děžinsky, Jon...

Albo mam "youtubową" intuicję, albo ta książka to naprawdę zbiór oczywistości typu "dostosuj przekaz do odbiorcy" lub "nie wdawaj się w ostre potyczki z hejterami, bo to psuje ci wizerunek". Być może sprawdzi się u osób całkowicie zielonych. Już lepiej chyba zajrzeć na kanały autora - mam wrażenie, że więcej się z nich nauczyłam.

Autor zbyt często moim zdaniem wraca do poprzednich tematów, po kilka razy tłumaczy to samo. Nie potrzebne dla mnie są także ciągłe zapożyczenia z języka angielskiego, nie widzę potrzeby tłumaczenia w wielu miejscach polskich pojęć na angielskie.
W kilku fragmentach natknęłam się także na trudniejsze pojęcia dla ludzi, którzy nie orientują się jeszcze w sieci.
Nie wiem jak w innych formatach, lecz ja czytałam mobi, i dezorientujące było to, że autor cytatu był przytoczony dopiero na końcu, przez co nie wiedziałam często na początku, że to wypowiedź kogoś innego. Samo umiejscowienie tych fragmentów w książce też jest moim zdaniem bez sensu, ponieważ nie nawiązują one często do omawianego tematu.
Na koniec wspomnę jeszcze, że autor tylko porusza kilkanaście zagadnień po to, aby czytelnik więcej informacji szukał w innych źródłach.

Nie wiem jak...

Znacie to uczucie, że czytacie jakikolwiek poradnik, łapiecie wszystko w lot i chcecie już robić to, co jest przedmiotem książki, ale nie możecie, bo nie macie odpowiedniego sprzętu? Ja znam.

Właśnie skończyłem czytać "WebShows" - jedyną książkę Krzysztof Gonciarz, która mnie interesuje i jestem zachwycony tym, czego się dowiedziałem. Zostałbym YouTuberem choćby dzisiaj, ale brakuje mi czegokolwiek, co nagra materiał w odpowiedniej jakości (czyli takiej, żeby widz zobaczył, usłyszał i zrozumiał, nie żadne 4K).

Ale, ale - pomysły są, regularnie odkładam sporą część pensji, będzie YouTuber może nie jeszcze tego lata, a na jesieni. I nawet jeśli świata nie podbiję, to spróbuję, nauczę się czegoś i nie będę sobie pluł w brodę. W najgorszym wypadku będę miał ciekawe uzupełnienie treści z bloga w innej formie.

Ta opinia "na gorąco" ma za zadanie polecić książkę Gonciarza tym, którzy kiedyś, choć przez chwilę myśleli o tym, by też mieć swoje "Zapytaj Beczkę". Od dawna chcę "coś tam kręcić", a "Webshows" dało mi konkretnego, motywacyjnego kopa.

I nie zmieni to nawet zły omen w postaci zalania książki podczas czytania. Nie wierzę w takie przesądy.

Bardzo dobry opis tego czym są filmy w sieci, czym jest produkcja takich filmów i co znaczy marka w internecie. Książka warta polecenia nie tylko tym którzy planują kreować siebie w sieci ale również tym którzy pewne schematy i działania obserwowanych w niej postaci chcą poznać.

Myślałem, że sporo wiem w temacie, ale okazało się, że jednak jestem głupi. Co ciekawe i za co ogromne gratulacje dla autora, książka jest wciąż aktualna, a to wcale nie jest takie oczywiste, biorąc pod uwagę postęp technologiczny i rozwój branży. Pozycja obowiązkowa dla wszystkich, którzy myślą poważnie o webvideo.

Książka dla osób chcących zobaczyć jak wygląda nagrywanie filmów w internecie od kuchni. Jedyne co można zarzucić to zróżnicowany język, jakby autor nie mógł zdecydować się na jeden styl pisania. Czasami jest bardzo profesjonalnie, a czasami kolokwializm na kolokwializmie.

Dobre, techniczne info, jeśli chcesz zabrać się za video w internecie. Jeśli nie - treści zawarte w książce uznasz za zbędne. WebShows K. Gonciarza zdecydowanie celuje w konkretny target.

Nie sądziłem, że twórcę Zapytaj Beczkę stać na tak dobrze napisaną książkę. Good job Gonkers!

Must have dla twórców w sieci, nie tylko video.

Must have dla twórców w sieci, nie tylko video.

Moja pierwsza książka w życiu. Mimo technicznego języka, zrozumiałem wszystko. Pomimo upływu tylu lat nadal pamiętam niektóre rzeczy. Wielki sentyment. Sama książka dość szybko się czyta i jest napisana zabawnie. Polecam autora i jego twórczość.

• Do kupienia
  • 2015