978-83-7354-446-8
religia
Michal

Wielu ludzi zarówno wierzących, jak i niewierzących określa się mianem ludzi poszukujących. Szukają oni albo sensu życia, albo Boga, albo sposobów na realizacje Bożego powołania. Ta książka jest dla nich wszystkich. Jeśli chodzi o wiarę, o religię, to nie ma uniwersalnej recepty na jej odnalezienie. Nie istnieje jeden sposób drążenia wątpliwości, który sprawdzi się dla każdego człowieka. ...

Ojciec Leon często powtarza klasyczne już powiedzonko: lekarze narzekają, że pacjenci nie chcą chorować według podręcznika. Każdy choruje po swojemu. Tak samo jest na ścieżkach wiary: Pan Bóg potrafi tak wszystko ułożyć, aby każdy człowiek w inny sposób przeżywał swój rozwój duchowy, upadki i wzloty, relację z Nim. Będziemy szli określoną ścieżką, którą nie każdy może chcieć pójść. Każdy będzie mógł przynajmniej zobaczyć, jak się idzie, jak taka droga wygląda i co może dać. Można powiedzieć, że tą książką przygotowujemy łąkę, na której jest wiele kwiatów, a każdy zbierze odpowiedni dla siebie bukiet.

źródło opisu: http://tyniec.com.pl/product_info.php?products_id=862

źródło okładki: http://tyniec.com.pl/images/ps_szukajac_boga_3d.png

Anna | 2014-05-27
Przeczytana: 26 maja 2014

Oj tam, kto chce, na pewno może się przyczepić. Ale nie w każdej książce trzeba się zawsze dopatrywać walorów literackich, czystości formy, czy zaskakującej kompozycji lub ujęcia tematu. Czasem potrzebne są po prostu słowa podnoszące na duchu, kojące, spokojnie wyjaśniające pewne drobne niekiedy, ale niepokojące ludzi aspekty.
Książka jest zapisem rozmów z bardzo znanym mnichem z Tyńca, głównie na temat szukania Boga, czy może precyzyjniej – podtrzymywania z Nim kontaktu.
Rozumiem, że jego słowa nie dla każdego są do przyjęcia. Dla tych z czytelników, którzy są bardziej zaangażowani w duchowość chrześcijańską, słowa ojca Leona będą gładko osiadały na duszy, lecząc niekiedy jakieś drobne rany. Dla tych zatwardziałych w swoich wątpliwościach co do Boga w ogóle, nawet humorystycznie wypowiadane sugestie co do próby zmiany swojego spojrzenia na świat z ludzkiego na bardziej boskie będą z pewnością nie do przyjęcia.
W każdym razie - łyknęłam jak syrop na dolegliwości, które jeszcze nie...

dziewczyna84 | 2013-09-02
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 02 września 2013

„Szukając Boga” to rozmowa z ojcem Leonem Kanbitem autorstwa Natalii Świt. O ile na wstępie mogę powiedzieć, że jest ona przygotowana z sercem i określonym schematem który nadaje książce porządku – nie chciałabym oceniać samych wypowiedzi o. Leona. Trochę się jednak na to pokuszę, bowiem wpływają one na całokształt oceny tej książki. I ile samo przygotowanie a następnie jej zredagowanie mogło być poprawne, jeśli autorka nie otrzymała w wywiadzie odpowiedzi na założone pytania, trudno wyciągnąć z takich wypowiedzi głębszych wniosków.

Sięgając do założeń książki, była to rozmowa osoby poszukującej odpowiedzi na pewne wątpliwości, dylematy związane z zagubieniem się w wierze i roli Kościoła w życiu współczesnego katolika. Odbiorca - mimo nadziei autorki na szersze grono czytelników - jest już tutaj zdefiniowany. Jest ona przeznaczona dla katolików, którzy poszukują, trwają bądź chcą upewnić się, iż „dobrze czynią”. Książka ta bowiem jest dialogiem człowieka wierzącego, jak...

Netka_RS | 2015-04-23
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Religia
Przeczytana: 23 kwietnia 2015

Książka napisana łatwym językiem, przyjemnie się ją czyta. W moim przypadku niewiele wniosła w moje życie. Warto przeczytać ją na samym początku swojej drogi poszukiwania Pana Boga.

beatah | 2017-12-04
Przeczytana: 03 grudnia 2017