Freuda teoria snów

Seria: Klasyka Mniej Znana
Wydawnictwo: Universitas
8324202358
Amused

Bardzo popularna przed wojną komedia pisarza polskiego, Antoniego Cwojdzińskiego. W subtelny sposób "Freuda teoria snów" ośmiesza ludzi prymitywnie interpretujących pomysły twórcy psychoanalizy.

źródło opisu: www.universitas.com.pl

źródło okładki: www.universitas.com.pl

paprotkowa | 2013-11-17
Przeczytana: 17 listopada 2013

Komedia scjentystyczna - w formie rozmowy dwojga ludzi wyjaśnia zasady psychoanalizy Freuda. Zabawna i przewrotna. On - literat z wyższym wykształceniem, człowiek poważny i dystyngowany, daje się pokonać swoją własną bronią. Ona - młoda aktoreczka, która początkowo nabiera się na jego "uczoną gadaninę", a wkrótce pokazuje, że też ma głowę na karku i kilka asów w rękawie...bardzo ciekawy utwór, wydany w serii "Klasyka mniej znana", która moim zdaniem powinna być znana jak najbardziej :)