Allegro - kampania grudzień kat. fantastyka
Clean Sweep
angielski
Sophie

On the outside, Dina Demille is the epitome of normal. She runs a quaint Victorian Bed and Breakfast in a small Texas town, owns a Shih Tzu named Beast, and is a perfect neighbor, whose biggest problem should be what to serve her guests for breakfast. But Dina is...different: Her broom is a deadly weapon; her Inn is magic and thinks for itself. Meant to be a lodging for otherworldly visitors, the only permanent guest is a retired Galactic aristocrat who can’t leave the grounds because she’s responsible for the deaths of millions and someone might shoot her on sight. Under the circumstances, "normal" is a bit of a stretch for Dina.

And now, something with wicked claws and deepwater teeth has begun to hunt at night....Feeling responsible for her neighbors, Dina decides to get involved. Before long, she has to juggle dealing with the annoyingly attractive, ex-military, new neighbor, Sean Evans—an alpha-strain werewolf—and the equally arresting cosmic vampire soldier, Arland, while trying to keep her inn and its guests safe. But the enemy she’s facing is unlike anything she’s ever encountered before. It’s smart, vicious, and lethal, and putting herself between this creature and her neighbors might just cost her everything.

źródło opisu: https://www.goodreads.com/book/show/20263225-clean-sweep

źródło okładki: http://demo.ilona-andrews.com/

skorupka | 2015-11-30

Cudo, miodzio !!!! .... Takich określeń mogłabym używać bez liku.
Od pierwszej powieści o Kate wiedziałam, że p. Andrews mają genialne "pióro", ale nie myślałam, że nowa historia też mnie tak wciągnie.
Czyta się migusiem ... a szkoda, bo czytelnik ma ochotę tą książką się delektować.
No, ale wzięłam się za część drugą ;)
GORĄCO POLECAM!!!!

książek: 1943
Magda | 2014-09-07
Przeczytana: 07 września 2014

Krótka, ale i dobra powieść fantasy... gdzie wszystko jest możliwe. Ale w zupełnie inny sposób. Wampir staje się człowiekiem, choć z innej planety. Podobnie jak wilkołaki. Nagle wszyscy, oprócz ludzi, są kosmitami. A do tego liczne przejścia w tajemnicze miejsca i dom pełen dziwnej magii. Cudeńko jakże charakterystyczne dla autorki.

Blair | 2013-01-20
Przeczytana: 02 sierpnia 2013

Przeczytałam i zaczynam pomału żałować, że nie udało się tej historii opublikować w formie nowej powieści Ilony. "Clean sweep" wciąga od początku - wyraziści bohaterowie, zabawne dialogi, interesująca akcja. Mam nadzieję, że autorzy powrócą jeszcze do tego projektu, a ja doczekam się kontynuacji! :)

EDIT: Ach tak! ZWYCIĘSTWO!
I "Clean sweep" w wersji papierowej i kontynuacja także zaplanowana! Więcej dobrych książek dla Blair! :)

Gdyby tylko jeszcze polskie wydawnictwo się przekonało do tej powieści...

Oksa | 2013-12-11
Na półkach: Przeczytane, E-book

Ok, może i nie jest to Kate, ale naprawdę bardzo mi się podobało. Żałuję jednak, że nie przeczytałam wersji darmowej, zanim została usunięta, bo teraz zżera mnie ciekawość, ile zostało zmienione.

Świat stworzony przez Andrewsów jak zwykle zachwyca. Kupili mnie swoją niszczoną nieustannie przez magię Atlantą, pokochałam ich szczególnie za Rubieże, ale pomysł z magicznie połączonym z właścicielem i oferującym bezpieczeństwo zajazdem nie odstaje w ogóle w tym rankingu. Mamy wampiry, mamy zmiennokształtnych, ale jak to u Andrewsów bywa, ich specyfikacja jak zwykle jest trochę pokręcona, żeby nie było tak strasznie przewidywalnie i nudno.

Bardzo dobrze została oddana więź Diny z zajazdem (czy hotelem, jak kto woli), naprawdę można odczuć, że dziewczyna nie robi tego ze względu na dziedzictwo czy przeznaczenie, lecz prawdziwie kocha swoją pracę oraz ten własny kąt, który udało jej się odnaleźć.

Opowieść nie jest długa, dlatego autorzy słusznie postawili na sporą ilość akcji. Całość...

Nanik | 2016-04-01
Przeczytana: 25 marca 2016

Fanom Ilony Andrews tej książki polecać nie trzeba :) Lekka, nie do końca poważna lektura, pełna humoru, świetnych dialogów, subtelnych aluzji i żywej akcji. Tu wszystko jest możliwe: budynek posiadający własną świadomość, miotła zmieniająca się w broń czy przybysze z kosmosu/innych wymiarów. No i Caldenia, tak uroczo pozbawiona sumienia, że nie można jej nie polubić :)

Więcej: http://nanikowy.blogspot.com/2016/04/clean-sweep-ilona-andrews.html

Flusz | 2017-12-15
Przeczytana: 14 grudnia 2017

Wydawało mi się, że przy ilościach fantastyki jaką pochłaniam w ostatnich latach, żadna książka nie będzie w stanie wnieść już jakiegoś wyraźnego elementu zaskoczenia, A JEDNAK!

Mówi się, żeby nie oceniać książek po okładce, ale jak zobaczyłam okładkę "Clean Sweep" od razu się zakochałam! Sądziłam, że będzie to zwykłe urban fantasy z wiedźmą, wilkołakami i wampirami. To teraz wyobraźcie sobie mój szok, kiedy okazało się, że owszem - są tu wilkołaki i wampiry, ale tak naprawdę są PRZYBYSZAMI Z KOSMOSU.... Takiego połączenia jeszcze nigdy nie czytałam!

Już kiedyś gdzieś pisałam, że nie wiedzieć dlaczego mam jakąś wewnętrzną blokadę do książek związanych z kosmitami itp (mimo, że nigdy nie przeczytałam nic co by mnie zraziło i co mogłoby być powodem tej mojej awersji...), więc cieszę się, że nie wiedziałam o tej kwestii przed przystąpieniem do czytania ;)

Książka okazała się niezwykle lekka, ciekawa i przyjemna. Nie pamiętam już, kiedy ostatnio czytałam książkę z uśmiechem na...

Dagi | 2018-08-09

Oj bardzo dobra seria, zresztą jak większość od I.D. pomysł z bohaterką - oberżystką, opiekunką międzygalaktycznego zajazdu - rewelacyjny. Czyta się jednym tchem i naprawdę nie ma sie do czego przyczepić.

Przeczytana: 03 lipca 2014

Jestem miłośniczką romansów i erotyków ale, że jakiś czas temu czytałam historię Vlada i zakochałam się, stwierdziłam, że czas na poszerzenie horyzontów. I co z tego wyszło? Książka mnie oczarowała! Cała ta masa nowo odkrytych przeze mnie wiadomości, przygody, magii aż mną zawładnęła i jak tylko sięgnęłam po tą propozycję nie umiałam się zatrzymać. Co prawda trzeba się dobrze wczytać, gdyż inaczej pogubimy ważne fakty. Wciągająca akcja, wspaniały i tajemniczy zajazd, wspaniała Dina i jej magia, interesująca Caldenia, uroczy i arystokratyczny wampir Arland i na końcu mój ulubiony przystojny wilkołak Sean to recepta na świetnie spędzony czas. Co prawda szkoda tylko, że Dina cały czas była taka dyplomatyczna i nic nie wynikło ze znajomości jej z Seanem. Taką miałam małą cichą nadzieję ale zobaczymy co będzie dalej...

Sophie | 2013-07-07
Na półkach: Przeczytane, 2013, Ulubione
Przeczytana: 07 lipca 2013

Bardzo ciekawe pomysły, interesujący bohaterowie i wciągająca akcja. Warto przeczytać - nie jest to może ten poziom co Kate, ale i tak czyta się przyjemnie. Polecam. :)

Wampirzyca | 2015-11-19

Zaczęłam czytać nie wiedząc cóż mi się trafiło i nie czytając opisu. Dzięki Bogu się nie zawiodłam! Trochę się pośmiałam, trochę sobie powzdychałam i szybko połknęłam wszystkie stronice. Dina to Oberżystka. Z wierzchu może wydać ci się spokojną i miłą dziewczyną prowadząca zajazd. Ale gdybyś tylko spróbował skrzywdzić ją lub Gertrudę Hunt, a będzie z tobą źle! I czy twoja duma uniosła by fakt, iż zostałeś pokonany dzięki...miotle? Po raz kolejny możemy podziwiać następny niesamowity świat stworzony przez autorkę. Cała koncepcja połączenia właścicielki z budynkiem wydaje mi się świetna, a gdy dodać do tego wampiry, zmiennokształtnych i inne nie zawsze przyjemne stworzenia, mamy bardzo dobrą książkę fantasy. Wartka akcja, świetnie wykreowane postacie i zabawne dialogi- niczego nie brakuje! Polecam, polecam, jeszcze raz polecam!