Wykłady lozańskie Adama Mickiewicza

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Prace Naukowe Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Śląskiego
83-226-1465-9
adam mickiewicz
bachu

Prezentowana praca jest pierwszą książką w całości poświęconą serii wykładów, jakie Adam Mickiewicz wygłosił w Lozannie w latach 1839-1840. Przedmiotem wykładów lozańskich była literatura starożytnego Rzymu. Mimo iż Mickiewicz okazał się kompetentnym, ale przede wszystkim oryginalnym filologiem klasycznym, wykłady nie doczekały się dokładniejszego opracowania. Być może jedną z przyczyn jest niekompletny zapis tych wygłoszonych w języku francuskim prelekcji.

W zebranych w tomie artykułach poruszono wiele różnorodnych kwestii związanych z wykładami Mickiewicza, co sprawia, że proponowana Czytelnikowi książka ma charakter interdyscyplinarny. Zainteresuje szczególnie filologów polskich i klasycznych, choć z pewnością będzie też cenną lekturą dla wszystkich miłośników twórczości Adama Mickiewicza.

źródło okładki: https://wydawnictwo.us.edu.pl/

Bleaktree | 2016-06-17