Filozofia Stanisława Ignacego Witkiewicza

Seria: Monografie FNP
Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Wrocławskiego
8385220534
bastkk

Praca poświęcona jest strukturze i ewolucji filozofii Stanisława Ignacego Witkiewicza. Autor dąży do opisania zasadniczych motywów decydujących o wewnętrznej dynamice myśli Witkacego. Brak spójności filozofii twórcy Nienasycenia, na który badacze zwracają uwagę od pewnego czasu, skłonił Macieja Soina do potraktowania poglądów ontologicznych, historiozoficznych i estetycznych Witkacego, jako dynamicznej struktury. Praca jest próbą odpowiedzi na pytanie o zasadę współistnienia sprzecznych elementów filozofii Stanisława Ignacego Witkiewicza.

źródło opisu: www.fnp.org.pl

źródło okładki: www.fnp.org.pl