978-83-930243-3-9
gosiawie

"Trzej bracia" to opowieść o miłości i mroku, to podróż ku historii życia, miłości i obsesji kilku pokoleń prostych ludzi z Litwy - nie tylko Polaków - którym dane było urodzić się w tym tyglu kultur i religii. Każdy, kto kiedykolwiek zastanawiał się, jak pisarz kreśli postaci, i chciał zgłębić tajniki jego pracy, będzie miał okazję przyjrzeć się warsztatowi pisarskiemu Czerniawskiego od podszewki. Rytmy życia i śmierci są bowiem dla pisarza czymś niezwykle fascynującym. To ten rodzaj opowieści, który poraża swoją dosłownością i prawdziwością. Dramaty ludzkie są autentyczne, a prawda przeszywa każdą porę ludzkiego ciała.
Bohaterowie powieści Czerniawskiego wspominają swoje dzieciństwo i młodość, pełne delikatności i cierpienia małżeństwa rodziców. Kobiety mają liryczne dusze, a mężczyźni nie mogą pogodzić się z tym, że nie mogą realizować swych marzeń. Ich życie jest proste, płaskie i momentami wydaje się, że jest bez przyszłości.

źródło opisu: Andrzej Dębkowski

źródło okładki: źródło własne