Street art jako alternatywna forma debaty publicznej w przestrzeni miejskiej

978-83-7436-247-4
sztuka
Goha

Aleksandra Niżyńska przedstawia w swojej książce ciekawą interpretację „sztuki ulicy” jako formy debaty publicznej, prowadzonej spontanicznie, bez instytucjonalnych i politycznych uwikłań. Jednocześnie analizuje przyczyny dotychczasowych niepowodzeń tej próby odbudowy więzi społecznych i ducha obywatelskiego. Wielką zaletą książki jest osobiste doświadczenie autorki, która uczestniczyła w najważniejszych streetartowych imprezach w Polsce i na świecie, np. w organizacji międzynarodowej wystawy Urban Affairs w Berlinie. Praca Sztuka alternatywna jako forma debaty w przestrzeni miejskiej dobrze zapełnia przestrzeń między socjologią przestrzeni miejskiej, takiej jak streetart czy też starsze grafitti, a teorią politycznej demokracji, w której różne działania dawniej traktowane jako margines polityki nabierają znaczenia pierwszorzędnego.

źródło opisu: http://www.wydawnictwotrio.pl/index.php?Tytul010=352&Podstrona=0

źródło okładki: http://www.wydawnictwotrio.pl/index.php?Tytul010=352&Podstrona=0

Marcjanna | 2017-06-27
Przeczytana: 02 stycznia 2015