Teoria prawa

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Monografie Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. Seria B, Podręczniki". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
83-233-1008-4
prawo
mecque

siążka zawiera prezentację najistotniejszych problemów współczesnej filozofii i teorii prawa. Wychodząc poza typową konwencję podręcznika akademickiego, w sposób eseistyczny przedstawia zarówno zagadnienia tradycyjnie należące do teorii prawa, jak i te z zakresu filozofii, aksjologii czy lingwistyki. Dlatego też czytelnikami mogą być, obok prawników, także przedstawiciele tych dyscyplin, które zajmują się prawem jako pewnym szczególnym zjawiskiem społecznym czy filozoficznym. Tom zawiera: I. Status metodologiczny teorii i filozofii prawa, II. Problematyka językowa w prawoznawstwie, III. Interpretacja prawnicza, IV. Stosowanie prawa, V. Tworzenie prawa, VI. Obowiązywanie prawa, VII. System prawa, VIII. Prawo wobec wartości, IX. Etyka prawnicza.

źródło opisu: Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego 1996

źródło okładki: Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego 1996