Śląski Machabeusz. Ksiądz Józef Czempiel i jego parafia

Wydawnictwo: Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe "Rococo"
83-86293-11-x
historia
bachu

Książka „Śląski Machabeusz" Jacka Kurka i Zbigniewa Hojki powstała z inicjatywy ks. prób. Franciszka Gębały. Pozycja ta jest niezwykle pożytecznym dziełem w obliczu zbliżającej się beatyfikacji Sługi Bożego ks. Józefa Czempiela, duszpasterza z Chorzowa. Męczeńska śmierć chorzowskiego proboszcza w obozie zagłady była zwieńczeniem Jego życia pełnego ofiary i duszpasterskiego zaangażowania....

Męczeńska śmierć chorzowskiego proboszcza w obozie zagłady była zwieńczeniem Jego życia pełnego ofiary i duszpasterskiego zaangażowania. Duszpasterze śląscy mają ustaloną opinię w świadomości wiernych.
Ukazanie na podstawie licznych dokumentów jednego z nich - Sługi Bożego ks. Józefa Czempiela - prezentuje całe bogactwo życia parafii przedwojennego Chorzowa. Jednocześnie przedstawione fakty sprawiają, że lektura tej książki jest fascynującą przygodą i wędrówką po pracowitej i rozmodlonej śląskiej ziemi.
Ta śląska parafia, pod opieką gorliwego duszpasterza, jest przykładem podejmowania dzieła ewangelizacji na miarę naszych dni.
Ks. Józef Czempiel jest dla wszystkich kapłanów przykładem umiejętnej i twórczej współpracy z laikatem. Pochyla się nad ludzką nędzą i biedą. Jak ewangeliczny pasterz szuka zagubionych.