Rodzina Muszkatów cz. 1

Tłumaczenie: Joanna Borowik
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Rodzina Muszkatów". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Dom Księgarski i Wydawniczy Fundacji Polonia
The Family Moskat
laser

Rodzina Muszkatów (The Family Moskat) to, obok "Sztukmistrza z Lublina", "Dworu" i "Spuścizny" jedna z najznakomitszych, klasycznych już powieści Isaaca Bashevisa Singera (1904-1991). Względy cenzuralne do 1989 zmuszały wydawców państwowych do rezygnacji z możliwości zaprezentowania polskiemu czytelnikowi tej fascynującej sagi rodzinnej, rozgrywającej się w realiach Warszawy lat...

Względy cenzuralne do 1989 zmuszały wydawców państwowych do rezygnacji z możliwości zaprezentowania polskiemu czytelnikowi tej fascynującej sagi rodzinnej, rozgrywającej się w realiach Warszawy lat 1900-1940.

Dzieje klanu Muszkatów przypominają koleje losów wielkich plutokratycznych rodów jak rodzina Blochów, Halpertów, Kronenbergów, czy Wertheimów.

źródło opisu: Okładka

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Bałucki | 2017-11-01

Autor zabiera nas w świat który budowany był 1000 lat...a przestał istnieć w lat kilka...za przyczyną jednego szaleńca o którym nie warto wspominać. Natomiast nieustannie warto pamiętać kolorowy świat polskich Żydów. Ta wielka kultura zwyczajnie na to zasługuje, a my Polacy jesteśmy zobowiązani tę pamięć podtrzymywać choćby przez sięganie do dzieł mistrza Singera. Asza Heszel, Abram Szapiro czy Hadasza to postaci nietuzinkowe, których historia poruszy każdego wrażliwego czytelnika.

Dawidka | 2015-10-05
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2015
Przeczytana: 28 września 2015

Niby wszystko poprawnie, czyta się szybko i płynnie, a jednak nie zachwyciła mnie ta książka. Jest obraz społeczeństwa żydowskiego i świadectwo epoki, które same w sobie są ciekawe, ale żadna z postaci nie złapała mnie jakoś szczególnie za serce. Warto przeczytać, ale jeśli chodzi o podobną tematykę i formę to dużo bardziej podoba mi się książka Israela Joszuy Singera „Bracia Aszkenazy”, nomen omen brata autora.

| 2014-06-15
Przeczytana: 20 maja 2014

" Rodzina Muszkatów"! Pierwsza książka Singera jaką przeczytałam. Wygrzebałam ją gdzieś z biblioteki, zachęcił mnie opis zamieszczony na okładce i od tego się zaczęło. Rewelacyjna historia! Abram Szapiro stał się moim ulubionym bohaterem, chociaż do świętych nie należał, z uczciwością był na bakier, notorycznie zdradzał żonę i nie stosował się do zaleceń lekarza ( chore serce ). Ale był doprawdy ujmujący i chyba nie do końca zły. Polecam.

marijestmoja | 2018-04-28
Przeczytana: 20 lutego 2011