Przygody misia Kazimierza

Książka jest przypisana do serii/cyklu "tak". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wilk&Król Oficyna Wydawnicza
978-83-9358-370-6
Anna Krol

Kazimierz nie jest zwyczajnym misiem. Potrafi wyczarować jezioro w umywalce, spotkać potwora w ogrodzie, skonstruować statek kosmiczny oraz odnaleźć szczęście dzięki pieczeniu naleśników. Dzięki przyjaźni z Anią ciekawy świata Kazio uczy się, że w przyjaźni najważniejsze jest zaufanie, nie warto się obrażać, marzenia nie mają ceny, a szczęście łatwo pomylić z krokodylem. Jego przygody w warszawskiej kamienicy to dopiero początek. Już wkrótce Kazio wyruszy na wakacje…
Książka dostępna na www.miskazimierz.pl

źródło opisu: okładka

źródło okładki: wydawnictwo

mamalgosia | 2013-02-15
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 05 lutego 2013

Kiedy myślę o dzieciństwie, to przypominam sobie czas, w którym wszystko było proste, ładne i niewinne. W moim dzieciństwie nie było brutalnych, pełnych agresji bajek, nie było całodobowych kanałów z bajkami. Musiało nam wystarczyć 10 minut dobranocki. Świętem była niedziela, kiedy tvp serwowało nam pół godziny "Przygód pszczółki Mai". Nie mieliśmy komputerów, playstation, czy innych xboxów. Takie właśnie czasy napełniają mnie nostalgią. W takiej właśnie konwencji napisana i wydana jest książka Pauliny Wilk "Przygody misia Kazimierza".
Kazimierz mieszkał w dużym sklepie. Wraz z innymi misiami zajmował wielki kosz. Wszystkie misie były takie same. Wszystkie ubrane w niebieskie piżamki. Kazimierz nie chciał tak żyć. Pewnego dnia postanowił uciec. Rezolutny miś wykorzystując torbę z zakupami pewnego pana opuszcza sklep. Pewnego dnia puka do drzwi domu Ani.
Ania mieszka sama. Chyba czuje się trochę samotna. Kazimierz szybko znajduje sobie miejsce w jej domu i sercu. Kobieta pokazuje...

efcia | 2015-11-19

Kupiłam tą książke ze względu na pióro pani Pauliny i jej książki dla dorosłych ... i moje dzieci uwielbiają misia Kazimierza.

Anna Krol | 2012-11-09
Przeczytana: 09 listopada 2012

Wspaniała, ciepła książka nie tylko dla dzieci. Kazimierza pokochają wszyscy fani literackich misiów.

Mama_M | 2013-06-16

Piękna książka