Instrukcja 0066

Wydawnictwo: Manufaktura Tekstów
thriller sądowy
emindflow

Polski THRILLER sądowy "Instrukcja 0066" Krzysztofa Koziołka to thriller sądowy oparty na faktach. Jego głównym bohaterem jest policjant, który ścigał bandytów, aż ci wydali na niego wyrok śmierci. Stanisław Szafran (postać autentyczna) służył w Pododdziale Antyterrorystycznym przy Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu oraz wydziale kryminalnym Komendy Powiatowej Policji w Słubicach w...

Polski THRILLER sądowy

Stanisław Szafran (postać autentyczna) służył w Pododdziale Antyterrorystycznym przy Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu oraz wydziale kryminalnym Komendy Powiatowej Policji w Słubicach w latach, kiedy na granicy polsko-niemieckiej trwała wojna o wpływy między grupami przestępczymi z całej Europy. Wielokrotnie nagradzany za sukcesy w pracy, otrzymał propozycję służby w CBŚ i ABW. Był tak skuteczny, że przestępcy próbowali go zdyskredytować, pomawiając o łapówkarstwo, wyznaczyli też 25 tysięcy złotych nagrody za jego zabójstwo. W 2001 prokuratura oskarżyła go o przyjmowanie łapówek od rezydenta czeczeńskiej mafii, kradzież 50 sztang papierosów i współpracę z przestępcami. Trzy miesiące spędził w areszcie, później uniewinniony przez sąd. Gdy prokuraturze nie udało się udowodnić winy, wytoczono mu kolejną sprawę, tym razem o ujawnienie tajemnicy państwowej i służbowej dziennikarzowi "Polityki". Kiedy i tym razem wszystko wskazywało na uniewinnienie, prokuratura w innej sprawie
oskarżyła go o współpracę ze zorganizowaną grupą przestępczą. Ponownie aresztowany, załamał się, próbował popełnić samobójstwo. W końcu, po 15 wyrokach i prawie 10 latach walki o odzyskanie dobrego imienia, całkowicie oczyszczony z zarzutów. W międzyczasie został jednak zmuszony do odejścia z policji na emeryturę.

źródło opisu: http://www.sklep.gildia.pl/literatura/199872-krzys...(?)

źródło okładki: http://www.sklep.gildia.pl/literatura/199872-krzys...»

Wojtek | 2019-04-06
Przeczytana: 04 kwietnia 2019

wstrząsająca historia, aż nie chce się wierzyć, że to prawda.

justaczyta | 2017-02-27
Przeczytana: 02 marca 2017

"wladza potrafi zniszczyc każdego" świetnie opisana historia. niestety realia polskie pokazują ze szary człowiek w zderzeniu z systemem nie ma szans. szkoda człowieka który poświęcił zdrowie by walczyc.wygrał jednak co z tego

Krystyna | 2017-02-23
Przeczytana: 24 lutego 2017

Poruszająca ......

niemampomysłunanick | 2016-09-06

Świetna książka, i przerażająca jednocześnie.

widiath | 2016-03-15
Przeczytana: 15 marca 2016

Świetna pozycja doskonale ukazująca dramat człowieka, któremu "niewidzialna ręka rynku" postanowiła zrujnować życie i karierę. Historia, której autorów zapewne nigdy nie poznamy, jak i oni nie poznają kary na jaką zasługują. Momentami byłem tak zbulwersowany ich bezczelnością, jak na filmie Układ Zamknięty. Aż strach pomyśleć, że to może być wierzchołek góry lodowej.

P.S. Osobom inicjującym historię p. Szafrana życzę... Stop. Niech Bóg zajmie się ich sądzeniem.

Heisenberg | 2016-03-13

Książka jednakowoż fascynująca, co wstrząsająca! Fascynująca, bo - pomimo tego że to nie jest książka "akcji", tylko praktycznie zapis sądowych posiedzeń i rozpraw - czyta się ją tak, że nie sposób się oderwać. Wciąga i wciąga i wciąga, aż do samego zakończenia... Wstrząsająca, bo pokazuje jak w Polsce praktycznie bezkarnie można zgnoić niewinnego człowieka, i zabrać mu dekadę jego życia, tylko dlatego że żył według swoich własnych zasad. Dodam, że zasad jak najbardziej prawych i uczciwych. Krzysztof Koziołek udowadnia "Instrukcją 0066", że nie trzeba nazywać się John Grisham, żeby napisać świetny, sądowy thriller. Polecam!!!

kawa | 2014-10-15

To moje trzecie spotkanie z panem Koziołkiem. Jest on dla mnie objawieniem. Nieznany szerzej autor pisze wspaniałe powieści, które są nie gorsze od zagranicznych pozycji tego gatunku.
" Instrukcja 0066" to prawdziwa historia. Czytając doświadcza się się takiej samej bezsilności jak bohater wobec układów, systemu, skorumpowania. Dobrych i uczciwych trzeba niszczyć i to w majestacie prawa.
Bardzo polecam!

alamar6 | 2014-08-03
Przeczytana: 02 sierpnia 2014

Na pewno niektóre momenty w książce były mało ciekawe np. sprawy sądowe, gdzie zarzuty przedstawiane były bardzo ciężkim językiem i w bardzo opisowy sposób. Ale to nie zmienia faktu, że historia policjanta Stanisława Szafrana jest tragedią niedopuszczalną w państwie prawa takim jak Polska. Wydaje mi się że nawet książka źle napisana, ale mówiąca o losach takiego człowieka zasługuje na 8 gwiazdek. A ta pozycja, dodam, była napisana całkiem przyzwoicie. I na koniec kilka słów oddających cześć pokrzywdzonej osobie : CZŁOWIEKA MOŻNA ZNISZCZYĆ, ALE NIE POKONAĆ. Poznajcie historię policjanta, który w pracę wkładał całe swoje serce. A ścigając przestępców ryzykował nie tylko swoje życie i zdrowie, ale także życie rodziny i bliskich...

florek0 | 2014-06-19
Przeczytana: 18 czerwca 2014

Książkę polecam. Jako pewien dodatek, jeśli kogoś interesują losy antybohaterów i realia w policji następujący artykuł:

LuciusGardner | 2013-02-22
Przeczytana: 09 lutego 2013

Mocna historia, bo prawdziwa. Chwilami włos się jeży na głowie.