Instrukcja 0066

Okładka książki Instrukcja 0066 Krzysztof Koziołek
Okładka książki Instrukcja 0066
Krzysztof Koziołek Wydawnictwo: Manufaktura Tekstów kryminał, sensacja, thriller
Manufaktura Tekstów
2012-11-08
2012-11-08
thriller sądowy

Obszerna w szczegóły bajeczka dla dorosłych jak się niszczy uczciwych policjantów w tym kraju. 9 lat procesów, dwa aresztowania, niezliczone fikcyjne zarzuty, doprowadzenie człowieka do próby samobójczej i obłędu...Trzeba czytać takie książki by zrozumieć jak działa schemat niszczenia ludzi, którzy nie pasują do systemu, który łapówkami dzieli się po równo. Należy rozumieć, ponieważ takich Szafranów jest więcej...

Historia na naprawdę świetną książkę a zaserwowana w sposób zupełnie bezpłciowy. Czyta sie dobrze ale nie porywa.

wstrząsająca historia, aż nie chce się wierzyć, że to prawda.

wstrząsająca historia, aż nie chce się wierzyć, że to prawda.

Poruszająca ......

Poruszająca ......

Świetna książka, i przerażająca jednocześnie.

Świetna książka, i przerażająca jednocześnie.

Świetna pozycja doskonale ukazująca dramat człowieka, któremu "niewidzialna ręka rynku" postanowiła zrujnować życie i karierę. Historia, której autorów zapewne nigdy nie poznamy, jak i oni nie poznają kary na jaką zasługują. Momentami byłem tak zbulwersowany ich bezczelnością, jak na filmie Układ Zamknięty. Aż strach pomyśleć, że to może być wierzchołek góry lodowej.

P.S. Osobom inicjującym historię p. Szafrana życzę... Stop. Niech Bóg zajmie się ich sądzeniem.

P.S....

Książka jednakowoż fascynująca, co wstrząsająca! Fascynująca, bo - pomimo tego że to nie jest książka "akcji", tylko praktycznie zapis sądowych posiedzeń i rozpraw - czyta się ją tak, że nie sposób się oderwać. Wciąga i wciąga i wciąga, aż do samego zakończenia... Wstrząsająca, bo pokazuje jak w Polsce praktycznie bezkarnie można zgnoić niewinnego człowieka, i zabrać mu dekadę jego życia, tylko dlatego że żył według swoich własnych zasad. Dodam, że zasad jak najbardziej prawych i uczciwych. Krzysztof Koziołek udowadnia "Instrukcją 0066", że nie trzeba nazywać się John Grisham, żeby napisać świetny, sądowy thriller. Polecam!!!

Na pewno niektóre momenty w książce były mało ciekawe np. sprawy sądowe, gdzie zarzuty przedstawiane były bardzo ciężkim językiem i w bardzo opisowy sposób. Ale to nie zmienia faktu, że historia policjanta Stanisława Szafrana jest tragedią niedopuszczalną w państwie prawa takim jak Polska. Wydaje mi się że nawet książka źle napisana, ale mówiąca o losach takiego człowieka zasługuje na 8 gwiazdek. A ta pozycja, dodam, była napisana całkiem przyzwoicie. I na koniec kilka słów oddających cześć pokrzywdzonej osobie : CZŁOWIEKA MOŻNA ZNISZCZYĆ, ALE NIE POKONAĆ. Poznajcie historię policjanta, który w pracę wkładał całe swoje serce. A ścigając przestępców ryzykował nie tylko swoje życie i zdrowie, ale także życie rodziny i bliskich...

Książkę polecam. Jako pewien dodatek, jeśli kogoś interesują losy antybohaterów i realia w policji następujący artykuł:

"wladza potrafi zniszczyc każdego" świetnie opisana historia. niestety realia polskie pokazują ze szary człowiek w zderzeniu z systemem nie ma szans. szkoda człowieka który poświęcił zdrowie by walczyc.wygrał jednak co z tego

• Kryminał, sensacja, thriller
  • Kryminał/psychologia kryminalna