Miłość? Bardzo proszę.

Wydawnictwo: Replika
978-83-7674-213-7
Versatile

W pajęczynie sztuki, miłości, szczęścia oraz zdrady. Szyszka (oficjalnie: Urszula) miała w życiu zdecydowanie więcej pecha niż szczęścia. Zawsze jednak mogła liczyć na współlokatorów kamienicy przy ulicy Krzywej: przyszywaną babcię Julię, emerytowanego księdza Franciszka, Młodego Franka, Marcela i Sebastiana. Dzięki ich wsparciu Szyszka ukończyła studia graficzne i rozpoczęła nowe życie. Los...

W pajęczynie sztuki, miłości, szczęścia oraz zdrady.

Szyszka (oficjalnie: Urszula) miała w życiu zdecydowanie więcej pecha niż szczęścia. Zawsze jednak mogła liczyć na współlokatorów kamienicy przy ulicy Krzywej: przyszywaną babcię Julię, emerytowanego księdza Franciszka, Młodego Franka, Marcela i Sebastiana. Dzięki ich wsparciu Szyszka ukończyła studia graficzne i rozpoczęła nowe życie. Los w końcu się do niej uśmiechnął, zsyłając pod jej drzwi Adama ? miłość życia. Wspólna sielanka nie trwa jednak długo. Pewnego dnia mężczyzna niespodziewanie znika, a na progu mieszkania Szyszki pojawia się tajemnicza kobieta.
Co łączy ją z Adamem?
Czy Szyszka znajdzie w sobie siłę, by stawić czoła kolejnym problemom?
Czy uda jej się ponownie spotkać ukochanego?

źródło opisu: www.replika.eu

źródło okładki: www.replika.eu

gabriella | 2019-02-25
Przeczytana: 24 lutego 2019

Sama nie wiem co można było by napisać o tej książce.Jak dla mnie nie ma w niej nic interesującego.Jak to się mówi nie oceniaj książki po okładce.Myślę ,że w tym wypadku to prawda.Nie ma tu żadnego dobrze napisanego wątku.Nie polecam.

czytamcałyczas | 2018-05-14

BARDZO MĄDRA KSIĄŻKA,NIE JAKIŚ TAM SENTYMENTALNY ROMANS.
CZY ZWIĄZEK,Z ŻONATYM FACTEM MOŻE BYĆ UDANY.
CZY,KAŻDA KOBIETA WALCZY O SWEGO MĘŻĄ.
NA POCZĄTEK UWAŻAŁEM SZYSZKĘ,ZE DZIEWCZYNE MOCNO WSTYDLIWĄ.
jEDNAK CZYTAJĄĆ ZAUWAŻYŁEM,ŻE JEST TO KOBIETA.kTÓRA DLA TRUDNEJ MIŁOŚCI ZROBI WSZYSTKO.
KSIĄŻKA DLA LUDZI,LUBIĄCYCH PYTANIA.cO JA BYM ZROBIŁ,NA ICH MIEJSCU.

mrumru | 2016-09-27

Po takim opisie spodziewałam się jakiegoś romansidła z nutką kryminalną. Czyli coś co w cale nie jest w moim typie. Ale książeczkę dostałam to już postanowiłam przeczytać, a że nie duża i lekka to wzięłam ja jako lekturę na podróż.
Zaczęłam czytać i .... jakieś dziwnie sie to zaczęło - pierwszy rozdział nawet zaintrygował ale drugi? Zgłupiałam. Nie brzmiało to już ani na romans ani na kryminał, w ogóle dziwnie brzmiało.
I to stwierdzenie było również finalnym po przeczytaniu książki - dziwna.
Momentami za długa by zaraz po łebkach przebiec po czymś co można by rozwinąć.
Do tego osoba narratora, zmienny styl pisania...trochę trwało nim się wczułam.
O treści niewiele można napisać, żeby nie zdradzić za dużo.Jest dziewczyna o imieniu Urszula, mieszka w kamienicy przy ulicy Krzywej, ma ciekawych sympatycznych sąsiadów, mówią na nią Szyszka, lubi sztukę i kiedyś była zakochana.
I jeśli napisze cokolwiek więcej to zdradzę za dużo :) .
Forma jaką zastosowała pisarka jest ciekawa kiedy...

Ania_ | 2015-05-02

Ledwo co przebrnęłam do końca czytając książkę pani Aurelii.Sięgnęłam po nią tylko dlatego, że nie miałam nic innego do czytania i musiałam czymś zająć czas. Styl pisania autorki w ogóle nie przypadł mi do gustu,czyta się ciężko i książka ciągnie się w nieskończoność. Fabuła po prostu nudna.Nie polecam.

Magdalena Paź | 2014-05-05
Przeczytana: 12 lutego 2014

Tu będzie jedno zdanie: żenada, szkoda czasu na tę lekturę, ja byłam zła że zmarnowałam czas na coś takiego.

tycha2101 | 2014-01-26
Przeczytana: 25 stycznia 2014

Ciekawa, wciągająca ale nie moja kategoria.

Lesławek | 2013-12-01

Dziwny styl pisania to przede wszystkim. Ten styl to chyba największy minus całej tej książki. Sama opowieść dobra, ciekawa ale sposób w jaki została przedstawiona jest po prostu tragiczny. Jakby czytało się jakieś wpisy na blogach internetowych tych co myślą że potrafią pisać i piszą skrótami myślowymi tylko dla nich znajomymi. Totalny chaos.

Szyszka głowna bohaterka od życia troche oberwała po głowie, ale mieszka w kamienicy z sąsiadami , na których zawsze może liczyć. Spotyka się z Adamem, mężczyną który pewnego dnia znika, za to w drzwiach mieszkania Szyszki pojawia sie pewna nieznajoma, która ma dużo wspólnego z Adamem. Nieznajoma ma też troche nie po kolei w głowie. Owa nieznajoma wprowadza drobny dreszczyk niepokoju i namiesza w zyciu Adama i Szyszki. Mogłaby to być bardzo dobra powieść sensacyjna, psychologiczna gdyby P.Es napisała to jak piszą np. Mary Higgins Clark czy Harlan Coben, a tak wyszlo jak wyszło. Książke dostałam od wydawnictwa w ramach współpracy. Sama na...

MonikaOrłowska | 2013-05-19
Przeczytana: 19 maja 2013

W pociągu. Orłowska unplugged – netbook nieczynny. Męki tantalowe. Tototak, tototak.
Na targach – stoisko Firmy. Naści, dziecino, na powrót, nie męcz się już, czytaj.
I znowu w pociągu. Toto-tak, Te-El-Ka. Czytam, ludzie, czytam!
Jarzeniówki, za oknami mrok gęstnieje, bileciki do kontroli. Czytam w kółko jedną stronę. I nie mogę. Dziwne jakieś, poetyckie, do prawdziwości niepodobne. A przecież okładka taka śliczna. Kwiatuszki, motylek, dziewczyna uśmiechnięta, szczęśliwa. Jaktotak? Tototak.

Nagle, powoli, jak żółw ociężale, ruszyła móżdżyna swe zwoje ospałe. Szarpnęła neurony, zadrżały aksony i migiem zaczęły przewracać się strony.

I czytam, czytam zachłannie. Codaleje mniej istotne niż jakdaleje. Raz ciepło, raz ostro, ironicznie, z jęzorem w policzku, jak na anglistkę przystało. Zachwyt. Jak mogłam nie znać, ach, to te kwiatuszki i motylki. Błąd. Wiel-błąd.
Ding-dong, Kraków. Szkoda, jeszcze pięćdziesiąt stron. A więc brniemy w niedzielę. Księżyc idzie do pełni. Tak!...

iza380 | 2013-05-08
Przeczytana: kwiecień 2013

Dziwadło.

książek: 1901
Sabinka | 2013-03-13
Przeczytana: 20 lutego 2013

To pierwsze moje spotkanie z Autorką Aurelią Es i pewnie ostatnie. Nie pokuszę się więcej. Od książki oczekuje jakiś emocji, fajnej historii, jakiegoś "czegoś" co mnie zaciekawi, zabawi, zatrzyma na dłużej. Historii, która zostanie w mojej głowie na dłużej, do której będę chciała powrócić, czy choćby pewności, że jeszcze przeczytam inne książki Autorki. "miłość? bardzo proszę" ma bardzo zachęcający tytuł i okładkę - na tym koniec... niestety. Jeszcze długo po przeczytaniu tej powieści zastanawiałam się "co Autor miał na myśli???" W tym przypadku Autorka, ale to bez znaczenia...

Szyszka to główna bohaterka powieści. Mieszkająca w kamienicy na ulicy Krzywej. Z sąsiadami ma bardzo dobry kontakt, nawet powiedziałabym wyjątkowy, a mieszkają tam całkowicie różni ludzie. Znajdzie się starsza pani, emerytowany ksiądz czy też para gejów, do tego młody alkoholik. Wszyscy żyjący w niesamowitej zgodzie... Pomagają dziewczynie, która na świecie została całkiem sama. Los się do niej uśmiecha,...