Po imprezie

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
After The Party
978-83-7506-937-2
jagarkar

Jem Catterick i Ralph McLeary zakochali się w sobie jedenaście lat temu. Wtedy myśleli, że odnaleźli na zawsze swoje „I żyli długo i szczęśliwie”. Potem dwójka stała się czworgiem, mieszkanie zmieniło się w dom. Romantyczne wieczory na mieście przeistoczyły się w nieprzespane noce w domu. I wkrótce stało się jasne, że życie wcale nie było już takie łatwe i przyjemne. W końcu dochodzi do...

W końcu dochodzi do tego, co kiedyś wydawało się niewyobrażalne: Niegdyś nierozłączni, teraz zaczynają się od siebie oddalać – Ralph uparcie trzyma się z boku, a Jem kompletnie się gubi. Coś musi się zmienić. Coraz bardziej sobie obcy próbują jeszcze odnaleźć drogę do siebie, wskrzesić stare dobre czasy… Może nie jest jeszcze za późno, by odzyskać swoje „I żyli długo i szczęśliwie”…

źródło opisu: Wydawnictwo Zysk i S-ka, 2012

źródło okładki: http://www.zysk.com.pl/pl/Nowosci/Po_imprezie_-_Lisa_Jewell

tajus | 2012-12-23
Przeczytana: 15 grudnia 2012

Lisa Jewell to urodzona w 1968 roku popularna pisarka brytyjska, specjalizująca się w lekkiej literaturze kobiecej. Jej nauka i praca po ukończeniu szkoły katolickiej wiązały się przede wszystkim z modą. Gdy pracę straciła, spróbowała swych sił w pisaniu i w 1999 roku zadebiutowała powieścią "Impreza u Ralpha", która szybko stała się bestsellerem. W 2008 roku otrzymała nagrodę Melissy Nathan za "Ulicę Marzeń 31". Do dziś napisała dziewięć książek, a obecnie pracuje nad kolejną.

Po niedawnej lekturze "Imprezy u Ralpha" stwierdziłam, że tak szybko za jej kontynuację się nie zabiorę. Myliłam się jednak. Jakby tego było mało, utwór "Po imprezie", mimo liczących sobie czterystu osiemdziesięciu stron, zajął mi zaledwie dwa dni. Obawiałam się tej książki. Miałam wielką nadzieję, iż okaże się być ciekawsza od swej poprzedniczki, przede wszystkim nie gorsza. I całe szczęście, moje "modły" zostały wysłuchane. Fabuła "Po imprezie" jest już dojrzalsza. Z każdą kolejną stroną robi się coraz...

Justyna | 2013-08-21
Przeczytana: 20 sierpnia 2013

Na początku historia mnie wciągnęła, oboje po 40-stce dwójka dzieci i różne perypetie z tym związane, lecz okazuje się że oboje nie wiedzą czego chcą od życia i czy w ogóle chcą być razem. Pod koniec książki myślę że już nic więcej się nie wydarzy a jednak dalej plączą m im się drogi z kochankami w tle. Tytuł mi nie pasuje.
Dużo się dzieje w końcu książka jest gruba, ale ja jestem zadowolona że poświęciłam jej czas.

patronat | 2016-12-01
Przeczytana: 2014 rok

Nudne, przewidywalne, bez polotu - słabe.

Historia "powiedzmy-że-romantyczna", a to dlatego, że tak naprawdę para sama nie wie, czego chce. A co dopiero czytelnik...

Bohaterka miota się z powodu problemów miłosnych, bo ma przykrego męża (zorientowała się oczywiście dopiero po ślubie) i na horyzoncie pojawia się sąsiad-samotny-tatuś. Jej historia z pewnością ma potencjał, ale niestety opowiedziana jest w całkowicie nieprzystępny sposób. Lekturą tej książki szybko się znudziłam, wobec czego zamiast skończyć jak najszybciej - męczyłam kilka wieczorów. A wystarczyłoby naprawdę niewiele: jeden intrygujący szczegół lub wątek.

Raczej nie polecam, ale jeśli ktoś lubi wyzwania - bardzo proszę!

Karolina Arkuszewska | 2015-07-02
Przeczytana: 28 czerwca 2015

Od początku wiadomo jak się historia zakończy. Równie przewidywalne jest to, co pomiędzy początkiem, a końcem przeżywają bohaterowie. Myślę, że ten typ literatury po prostu nie jest w moim guście.

Kredenz | 2013-09-30
Przeczytana: lipiec 2013

Czytałam po angielsku i może dlatego ocena jest wyższa, niż powinna. Książka to typowe romansidło, ale mnie wciągnęła i czytało się ją dobrze. Polecam jako lekką lekturę!

anilorak | 2013-03-02

Nie spodobała mi się hostoria pary, która sama nie wie czego chce od życia i związku. Słabo opowiedziana historia, którą męczyłam kilka wieczorów. Do tego wątek duchowny wcale mnie nie zaciekawił - wręcz przeciwnie, wydał mi się zupełnie zbędny i znudził jeszcze bardziej.

Lucine | 2017-08-07
Ligierko | 2016-12-30