Piętno

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
powieść polska
jagarkar

Nie ma winy bez kary. Nie ma tajemnic, których nie można odkryć. Nie ma słów, czynów, decyzji, których konsekwencji można uniknąć. Bohaterowie powieści Sandry Stawińskiej mają wiele do ukrycia. Czy jednak wszystko wyjdzie na jaw? Jakie losy czekają bohaterów książki w obliczu wróżby starej Kreolki z karaibskiej wyspy Mairo? Piętno to książka dedykowana czytelnikom w każdym wieku. Tym...

Nie ma winy bez kary.
Nie ma tajemnic, których nie można odkryć.
Nie ma słów, czynów, decyzji, których konsekwencji można uniknąć.

Piętno to książka dedykowana czytelnikom w każdym wieku. Tym młodym, wchodzącym w życie, by pokazać, jakie pułapki czyhają na każdego z nas. Tym dojrzałym, by mogli w niej odnaleźć swoje, często podobne doświadczenia. Akcja powieści dzieje się współcześnie, równolegle w kilku malowniczych sceneriach wysp karaibskich, Amsterdamu i okolic Warszawy.

„Debiut Sandry Stawińskiej to powieść śmiała. Autorka odważnie proponuje prowokacyjne opisy seksu, z których żaden nie przekracza granic dobrego smaku, ale może obudzić uśpione apetyty. Jednocześnie czyni to z wyjątkowym wyczuciem oraz delikatnością. Ten aspekt powieści należy podkreślić. I nazwać powieść Stawińskiej dobrą powieścią erotyczną. Erotyczną, nie pornograficzną”.
Ewa Madeyska

źródło opisu: Wydawnictwo Zysk i S-ka, 2012

źródło okładki: http://www.zysk.com.pl/pl/Zapowiedzi/Pietno_-_Sandra_Stawinska

wiejskifilozof | 2015-02-04

Autorka mi nie znana, trochę podobna do Jenifer Lopez, to komplement.
Ale to nie istotne, ważna treść a tu poległem.
Bo o czym właściwie była ta książka ?
Dla mnie to o ...wszystkim.
A więc najpierw seks,pełno seksu.Opisy paru scen, jak scenariusze do RedTube, lub Xhamstera.
Jest też opis chorego chłopca i zdradzanej kobiety.
Potem było tyle postaci, że się pogubiłem.
Nie to jest, książka w której się zakocham.

Kasiek | 2014-10-15
Przeczytana: 15 października 2014

Długo zabierałam się do tej książki, bo nie miałam do niej przekonania, no i niestety moje przeczucia potwierdziły się. Książka bardzo rzeczowa, konkretna, czyta ją się szybko. Fabuła nawet sensowna, ale zakończenie przysłania tych niewiele zalet. Zarówno jego treść, jak i forma pozostawiają jedynie rozczarowanie tą pozycją.

izabela81 | 2018-02-07
Na półkach: 2018 rok, Przeczytane
Przeczytana: 02 lutego 2018

Andrzej Lesicki to młody, przystojny, robiący karierę mężczyzna. Wydaje się, że ma wszystko, co potrzebne do pełni szczęścia - dom, piękna żona Ania, synek. A jednak jest jeszcze ta trzecia - Helena. To kobieta, która wie, czego chce, a mężczyzn owija sobie wokół małego palca. Robi się naprawdę ciekawie, kiedy Andrzej wyjeżdża służbowo wraz z szefową Elwirą do Amsterdamu. Elwira liczy, że coś się między nimi wydarzy, ale gdy ten ją odrzuca, postanawia się zemścić. Okazuje się, że Helena w ślad za Andrzejem przyjechała do Amsterdamu i czeka na niego w pokoju hotelowym. W międzyczasie dochodzi do wypadku, który wywraca ich życie do góry nogami... Jakie będzie miał skutki? Czy bohaterowie coś sobie przemyślą i zmienią swoje postępowanie?

"Nie ma winy bez kary.
Nie ma tajemnic, których nie można odkryć.
Nie ma słów, czynów, decyzji, których konsekwencji można uniknąć."

Jeśli miałabym jednym słowem określić o czym jest niniejsza powieść, powiedziałabym, że o zdradzie. Tu w...

Katarzyna Organiściak | 2015-08-30

Dawno nie miałam do czynienia z tak toporną i mało finezyjną powieścią. Autorka miała ambicję napisać książkę o romantycznej wizji sprawiedliwości znanej z ludowych podań: nie ma winy bez kary. Ambicje miała i na tym się skończyło. Rezultat jest bowiem nader marny - nudny, mało wciągający pornos o mężczyźnie uwikłanym z związek z piękną Heleną, w chorą grę z szefową (która chce być jego kochanką) i w małżeństwo z Anną, która zdradziła go podczas podróży poślubnej. Do tego wypadek dziecka, seks eskapada po amsterdamskiej dzielnicy Czerwonych Latarni. Krótko mówiąc ani ładu, ani składu - ni pies, ni wydra - coś na kształt świdra. Rzadko z taką ulgą kończę przygodę z książką.

Zaczytana | 2015-05-28
Przeczytana: 28 maja 2014

Czytałam! Na fali erotyków, które jak grzyby po deszczu wypłynęły na szerokie wody po komercyjnym sukcesie "50 twarzy.." każdy stał się pisarzem literatury erotycznej.
Nie przemawia do mnie polska literatura i polski film. Nic na to nie poradzę. A ta książka jakoś wybitnie wpisuje się w moje ogólne zdanie na ten temat. Nawet nie widziałam, że ją już przeczytałam. Dobrze, że jest LC ;)
Można przeczytać, ale raczej nie spodziewajcie się literatury wielkich lotów ;)

ewel70 | 2015-01-09
Przeczytana: 05 stycznia 2015

Książkę tę przeczytałam "jednym tchem". Napisana bardzo prostym stylem. W zasadzie nie mam do niej większych zastrzeżeń. Może faktycznie opisy Amsterdamu i wyspy na której byli Ania i Andrzej są za mało zaprezentowane.

Książka sprytnie podzielona na trzy sposoby- świat przedstawiony w postaci historii, która dzieje się "tu i teraz", wspomnienia z podróży poślubnej oraz pamiętnik pani Irenki.

W tej opowieści nie ma osoby, która zasługiwałaby na na miano uczciwej, nie dającej ulec owemu piętnu. Główni bohaterowie powiązani są różnymi relacjami (jak to w życiu) i większość tych relacji opartych jest na zdradzie, namiętności, pożądaniu, fałszerstwie.

Szukałam w tej opowieści osoby nie ulegającej owym namiętnościom jednak ciężko było :)!

Troszkę ta historia za banalna, oklepana w serialach, filmach i książkach.

dorotai | 2013-04-06

Książka o miłości , zdradzie i jej konsekwencjach.
"Zło zadane drugiemu człowiekowi powraca ze zdwojoną siłą..." .Polecam.

iza161 | 2013-10-12
Przeczytana: 12 października 2013

nie dalam rady... do poloy sie meczylam jak diabli i odlozylam. masakra,

Masquerade | 2013-03-12
Przeczytana: 12 marca 2013

Czy zastanawialiście się kiedyś, jaką rolę seks odgrywa w ludzkim życiu? Ba! Na świecie? Myśleliście, ile można dzięki niemu ugrać, ile stracić, jak bardzo jednorazowa przygoda może zmienić człowieka i to, co go otacza?

Bohaterem książki jest Andrzej Lesicki – wciąż jeszcze młody, przystojny, robiący karierę w dobrze prosperującej firmie. Andrzej ma piękny dom, piękną żonę i uroczego synka. Sielanka. Jest tylko jeden problem – Andrzej ma kochankę. Helena to kobieta, która wie, czego chce. Dzięki wyjątkowej, posągowej urodzie rzuca mężczyzn na kolana i owija ich sobie wokół palca. Odkąd tylko zobaczyła Lesickiego, wiedziała, że będzie jej. Kochankowie romansują za zamkniętymi drzwiami biura Andrzeja. Nikt w firmie nie wie, co się święci. Nie wie też Ania, żona Andrzeja, gdyż ten kategorycznie zabronił Helenie kontaktowania się z nim, kiedy jest w domu. Czas po pracy to czas dla rodziny, a czas dla rodziny – rzecz święta.

Wszystko zmienia się, kiedy Andrzej dostaje służbowe...

Smeagol | 2013-01-14
Przeczytana: 03 stycznia 2013

Nie jestem może fanem tego typu literatury ale siegnalem po książkę mojej koleżanki z pracy (jak sie okazało po kupnie egzemplarza).
Pierwsze wrażenie to zaskoczenie. Autorka na codzień to "królowa lodu". Nieprzystepna, grzeczna acz nie bratajaca sie właścicielka zimnych oczu.
A tu okazuje sie, ze napisała książkę o namietnosciach i zdradzie. No właśnie, ZDRADZIE. To słowo należałoby dać za tytuł książki. Właściwie wszyscy wszystkich zdradzają, zdradzą lub już zdradzili. Niby w ten sposób poruszamy ważne kwestie, ale zastanawiam sie czy nie zbyt rozpasala sie Pani Mecenas w tym wątku. Z tego co wiem to autorka właśnie sie rozwiodła. Nie wiem, być może to jej doświadczenia własne, albo ex męża.... W każdym razie mi sie odmienianie zdrady przez osoby nie podobało.
Z drugiej strony erotyka. Może dla ludzi starszej daty opisy częstych scen erotycznych byłyby nawet niesmaczne ale mi wydaje sie, ze autorka czerpie z jakiegoś źródła. Ze nie starcza jej fantazji i polotu, żeby w pełni...