TOXIC

Wydawnictwo: Złote Myśli
978-83-7701-550-6
poradniki

Czy jest w Twoim życiu ktoś, kto je zatruwa? "Kije i kamienie mogą połamać mi kości, ale słowa nigdy mnie nie zranią" -- mówi znane angielskie przysłowie. Niestety nie jest ono prawdziwe. Przykre słowa niosą ze sobą ogromną niszczycielską siłę, za to słowa otuchy i wsparcia mogą uratować komuś życie. Czasem mamy nieodparte wrażenie, że jest w naszym otoczeniu ktoś, kto wysysa z nas życiową...

Czy jest w Twoim życiu ktoś, kto je zatruwa?
"Kije i kamienie mogą połamać mi kości, ale słowa nigdy mnie nie zranią" -- mówi znane angielskie przysłowie. Niestety nie jest ono prawdziwe. Przykre słowa niosą ze sobą ogromną niszczycielską siłę, za to słowa otuchy i wsparcia mogą uratować komuś życie. Czasem mamy nieodparte wrażenie, że jest w naszym otoczeniu ktoś, kto wysysa z nas życiową energię.

Taki wampir emocjonalny, który traktuje siebie samego jako ofiarę wszelkich negatywnych okoliczności, jednocześnie uwłacza naszej godności i sprawia, że czujemy się źle. Dostrzegając tylko nasze złe cechy, często wymyślone lub wyolbrzymione, toksyczni ludzie odbierają radość życia. Można ich spotkać wszędzie: w rodzinie, w pracy, w związku, wśród przyjaciół. Największym obciążeniem bycia z osobą toksyczną jest to, że wyzwala ona w nas to, co najgorsze...

Najtrudniejszym etapem obcowania z drugim człowiekiem jest moment, w którym zdajemy sobie sprawę, że ta osoba nas krzywdzi. Obniżanie poczucia własnej wartości poprzez krytykę, obgadywanie, niezdrowa rywalizacja, nieuczciwe traktowanie przez kolegów z pracy, niedocenienie ze strony rodziców. Znasz to skądś? Jest to chwila trudna, ponieważ stajemy przed wyborem, który dla wielu z nas będzie brzemienny
w skutkach. Zerwać znajomość? A co jeśli to ktoś z naszej rodziny? Czy poradzimy sobie bez tej osoby? Co jeśli nas straszy tym, że gdy odejdziemy, to targnie się na swoje życie?

Każdy ma prawo wiedzieć, co robić, żeby bronić się przed osobą toksyczną.
Od dzisiaj nie musisz już czytać skomplikowanych rozpraw psychologicznych, żeby taką
osobę zrozumieć, co jest pierwszym krokiem do tego, aby sobie z nią poradzić.

Dla tych, którzy cierpią przez partnera,
kolegów z pracy lub rodziców
Poradnik ten okaże się niezbędny dla osób, którym nie jest obca toksyczna miłość. Pomoże im w pierwszych fazach rozstania i nauczy, jak więcej nie popaść w takie zauroczenie. Pracownicy dużych i małych korporacji także bardzo skorzystają -- nauczą się, jak nie dać się wykorzystywać i jak asertywnie reagować w przypadku spotkania z taką osobą. Lektura pomoże uświadomić sobie i innym, co dzieje się z dzieckiem wychowanym w toksycznej rodzinie. Jak życie w takim miejscu kreuje jego życie
w przyszłości? Odpowiedź na to pytanie jest w książce.

Czym jeszcze charakteryzuje się ta publikacja?

Pozwoli Ci w pełni zrozumieć, kim jest osoba toksyczna oraz jakie są skutki krótkofalowego
i długofalowego obcowania z nią. Wszystko poparte przykładami z życia, które są szczegółowo opisane. Bardzo wiele osób, z którymi rozmawiała autorka, nie zdawało sobie sprawy, że miało do czynienia z osobami toksycznymi.

źródło opisu: Złote myśli, 2012

źródło okładki: www.złotemyśli.pl

Jeanne | 2017-02-15

Lektura obowiązkowa. Gdybym sięgnęła po nią wcześniej, uniknęłabym toksycznych ludzi. Zdecydowanie polecam.

Barbara | 2015-08-30
Przeczytana: lipiec 2015

ksiazka, ktora stanowi dla mnie swietosc. lektura obowiazkowa dla czlowieka, ktory chce zyc swiadomie.

Ania Kęska | 2013-08-08

Luka | 2017-10-05