Pozytywny egoista

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Wydanie I, 2011". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Złote Myśli
Ewelina Golba
978-83-7701-235-2
poradniki

Zrób szybki test, który już po 15 sekundach pokaże: czy w najbliższym czasie grożą Ci wypalenie, zniechęcenie, brak motywacji do działania i poważny kryzys emocjonalny? Ten problem dotyczy zarówno kobiet, jak i mężczyzn, osób młodszych i starszych, zagraża mieszkającym na wsi i w miastach, pracującym w każdym możliwym zawodzie… Osoba dotknięta tym problemem ma poczucie, że nie żyje tak, jak...

Zrób szybki test, który już po 15 sekundach pokaże:

czy w najbliższym czasie grożą Ci
wypalenie, zniechęcenie, brak motywacji do działania
i poważny kryzys emocjonalny?
Ten problem dotyczy zarówno kobiet, jak i mężczyzn, osób młodszych i starszych, zagraża mieszkającym na wsi i w miastach, pracującym w każdym możliwym zawodzie… Osoba dotknięta tym problemem ma poczucie, że nie żyje tak, jak by chciała. I nie bardzo wie, jak to się stało, że jej życie nie jest zgodne z jej pragnieniami.

Najczęściej na pozór wszystko jest w porządku, jednak wewnętrzne konflikty i kolejne kryzysy emocjonalne mogą doprowadzić do przygnębiającego zatracenia siebie, a nawet głębokiej depresji.

Zaraz wszystko wyjaśnię. Najpierw wykonajmy krótki test, który odpowie na jedno ważne pytanie:

Czy i Twoje życie domaga się zmiany?
Oto test. Odpowiedz tylko na pytanie:

Czy kiedykolwiek zdarzyło Ci się zrezygnować z czegoś, pod wpływem opinii znajomych, bliskich czy rodziców?
Nie spiesz się. To bardzo ważne pytanie (zaraz wszystko wyjaśnię), a odpowiedź jest jeszcze ważniejsza. Zapytam jeszcze inaczej:

Czy kiedykolwiek przestałeś (lub przestałaś) robić coś pod wpływem krytyki?
Mogło to być hobby, zwykła gra w piłkę, pisanie, śpiew, sposób ubierania się, spotykanie się z pewną grupą znajomych, praca, nietypowe zajęcia itp.… Pomyśl i odpowiedz sobie TERAZ na to pytanie.

(15 SEKUND PÓŹNIEJ)

Jeśli Twoja odpowiedź brzmi „tak”,
to wiedz, że… to znak!
To oznacza, że w jakimś stopniu nie żyjesz swoim życiem, bo inni decydują o tym, co robisz. To znaczy wręcz, że realizujesz cudze pragnienia, a zapominasz o swoich.

Tymi osobami mogą być:

rodzice, którzy mają określoną wizję Twojej przyszłości;
Twoi bliscy i znajomi, którym chcesz się przypodobać albo zdobyć ich uznanie (na przykład przez wywołanie zazdrości);
obcy ludzie, od których opinii zależy Twoje samopoczucie albo nawet… poczucie własnej wartości.

źródło opisu: Internetowe wydawnictwo Złote Myśli

źródło okładki: http://www.zlotemysli.pl/prod/12087/pozytywny-egoi...»

popigo | 2013-11-25
Przeczytana: 10 grudnia 2012

Mieszane uczucia. Książka na pewno dająca do myślenia, warta przeczytania, ale trzeba troszkę się zmusić by utkwiła w pamięci. Kilka celnych fragmentów, ale też i sporo banału. Kupiłem w promocji ebooka więc nie żałuję. Ceny "okładkowej" bym nie dał.

Damian | 2017-07-19
Na półkach: 2017, Przeczytane