Zgłosuj na książki roku 2017

Śmiej się i ucz. 95 sposobów wykorzystania humoru do zwiększenia efektywności nauczania i szkolenia

Książka jest przypisana do serii/cyklu "SZKOLENIA (książki i materiały szkoleniowe)". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wolters Kluwer
Laugh and Learn. 95 ways to use humor for more effective teaching and training
978-83-7526-675-7
humor, szkolenie, trening
poradniki
mantra

W książce Śmiej się i ucz Doni Tamblyn udowadnia, że wykorzystanie humoru podczas szkoleń może przynieść znakomite rezultaty. Właściwie użyty humor zbliża i angażuje uczestników szkoleń, pomaga im w zapamiętaniu nowych treści, wspiera krytyczne myślenie, a także redukuje odczuwany stres, który może skutecznie zablokować zdolność uczenia się. Publikacja, powstała jako efekt wieloletniej praktyki i badań autorki nad procesami poznawczymi i teorią uczenia się, zawiera mnóstwo ćwiczeń-wyzwań i gier-łamigłówek, które pozwolą trenerom zwiększyć "iloraz humoru" i zaangażować emocjonalnie uczestników szkoleń.

Doni Tamblyn przekonuje, że nawet najbardziej poważni trenerzy, bez obaw o narażenie się na śmieszność, mogą wprowadzać elementy humoru i rozrywki do sesji szkoleniowych, aby stały się one nie tylko ciekawsze, pobudzające do kreatywnego myślenia, ale i bardziej efektywne.

Autorka udziela cennych wskazówek, radząc między innymi, aby:
przenieść środek ciężkości "na zewnątrz", wciągając uczestników szkoleń w dowcipne sytuacje i pozwalając im w nich uczestniczyć,
zawsze przyznawać się do "niewypałów", kiedy żart się nie udał,
dać uczestnikom szkoleń poczucie współdecydowania i prawo wyboru,
pozwolić sobie i innym na odrobinę niekonwencjonalnych i niepoważnych zachowań,
budować dobre relacje między uczestnikami sesji szkoleniowych,
korzystać z chwil odprężenia, aby proces nauczania stał się
skuteczniejszy.

źródło opisu: http://www.profinfo.pl/p,,27589.html