Dziecko wolne od stresu. Jak prostymi metodami MINDFULNESS zwiększyć szansę twojego dziecka na szczęście

Tłumaczenie: Elżbieta Smoleńska
Wydawnictwo: Czarna Owca
4 (6 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
The mindful child. How to help your kid manage stress and become happier, kinder, and more compassionate
978-83-7554-342-1
mindfullness, uważność, stres
mantra

Po tym jak techniki uważnej obecności pomogły milionom dorosłych, czas na uważność wśród dzieci. Dziecko wolne od stresu to przełomowa książka oparta na programie stworzonym przez dr Jona Kabat-Zinna, która pomaga dzieciom zmniejszyć stres i radzić sobie w sytuacjach napięć. Teraz również dzieci mogą nauczyć się tego, jak sobie pomóc, stosując znane i sprawdzone od stuleci metody. Oparte na...

Oparte na zabawie i przyjazne dzieciom techniki wzmacniają ich wewnętrzną i zewnętrzną świadomość oraz uwagę, a także umiejętności interpersonalne i emocjonalne, co wpływa pozytywnie na wyniki w szkole i sporcie. W książce znajdziemy narzędzia, dzięki którym dzieci lepiej poradzą sobie ze stresem i przezwyciężą takie problemy jak bezsenność, objadanie się, ADHD, nadmierny perfekcjonizm, niepokój i chroniczny ból.
Dzięki tej książce również dzieci pomiędzy czwartym a osiemnastym rokiem życia będą mogły odnieść rozległe korzyści płynące z treningu uważności, korzystając z dostosowanych do wieku ćwiczeń, piosenek, gier i bajek. Są one owocem ponad dziesięcioletniego doświadczenia Susan Kaiser Greenland w uczeniu dzieci uważnej obecności.

źródło opisu: http://www.czarnaowca.pl/poradniki/dziecko_wolne_od_stresu,p1949018434

źródło okładki: http://www.czarnaowca.pl/poradniki/dziecko_wolne_od_stresu,p1949018434

lbadura | 2017-07-06
Przeczytana: 06 lipca 2017

Kupując poradniki zwracam uwagę na to czy napisane są w fachowy sposób i czy autor wyraża własne osobiste opinie lub czy opiera się na solidnych badaniach empirycznych. W tym przypadku ma miejsce to drugie. Koncepcja "mindfulness" została zbadana i jej skuteczność oraz pożyteczność potwierdzona jest badaniami. W książce pełno jest odnośników do innych źródeł oraz badań przeprowadzanych na czołowych uniwersytetach. Autorka sama współpracuje z badaczami i organizowała badania wśród dzieci.

Dzięki książce dowiemy się sporo o korzyściach stanu świadomości który określany jest jako "mindfullness" co na polski tłumaczone jest jako uważność.

Bardzo mnie ta koncepcja zainteresowała i uświadomiłem sobie jak ważne jest pracowanie nad sobą. Ludzka świadomość, ludzki mózg ma to do siebie, szczególnie we współczesnym świecie że mocno się rozkojarzeni, traci uwazność, koncentracje i ogólnie rzecz biorąc łatwo może popaść w głęboki stres z którego trudno jest się wyrwać.

Książka zawiera...

Małgorzata Wójcicka | 2016-03-27