Przygody Emila ze Smalandii

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Emil i Lönneberga
literatura szwedzka
Ag2S

Nie ma większego rozrabiaki nad Emila ze Smalandii! Choć wygląda jak aniołek, wciąż wpada na najdziwniejsze pomysły. Raz nawet wciągnął na maszt swoją siostrzyczkę! Rodzice rwą włosy z głowy. Co wyrośnie z takiego urwisa?
Tom zawiera wszystkie części przygód rezolutnego Emila autorstwa niezrównanej Astrid Lindgren. Ta elegancka edycja może być doskonałym prezentem dla każdego dziecka.

źródło opisu: Wydawnictwo Nasza Księgarnia, 2012

źródło okładki: http://www.nk.com.pl/

Kakua | 2018-04-14
Na półkach: Przeczytane, Dla Synka
Przeczytana: 22 marca 2018

Rewelacja, uśmialiśmy się z synkiem przednie :) jest zabawnie, ale też wzruszająco i pouczająco, cudna!

Agnia | 2016-11-26
Przeczytana: 25 listopada 2016

Przewspaniała, przeurocza, przepiękna i przezabawna!!!! Czytając dzieciom miewałam takie momenty, że tak się śmiałam, że musiałam powtarzać po trzy razy, a i tak nikt nic nie rozumiał bo wydawałam z siebie tylko bulgot nie mogąc wypowiedzieć właściwie słów, w innych momentach ciężko było mi czytać ze względu na ściśnięte z emocji gardło...byłam o krok od płaczu. Dzieci słuchały jak zaklęte - wczoraj wszystkim nam zrobiło się bardzo przykro bo książka zwyczajnie się skończyła ;( z tego co zdążyłam rozwikłać, nie ma już więcej części Emila ze Smalandii- to wydanie zawiera wszystkie trzy. Książkę zaczęliśmy czytać chyba wiosną, bądź latem - a pory te raczej nie sprzyjają długim wieczorom w łóżku- dzieci raczej biegają do późna po dworze :) ale nastała jesień i powrót do Smalandii -pierwsza część raczej taka zwykła, bardziej wprowadzająca, troszkę śmieszna widać, że Pani Lindgren jakby się rozkręcała w pisaniu Emila i tak im dalej tym piękniej - dlatego zaznaczam arcydzieło bo takie...

Syl_wina | 2016-10-23

To wydanie z NK składa się z trzech części: Emil ze Smalandii, Nowe psoty Emila ze Smalandii i Jeszcze żyje Emil ze Smalandii. Bohater, tytułowy Emil Svensson żyjący na farmie w Katthult, znany jest na całą okolicę ze swych niewiarygodnych psot. Poznajemy je dzięki mamie Emila, która zapisywała je w niebieskich zeszytach. Zeszytów uzbierało się mnóstwo, co absolutnie nie znaczy, że Emil był złym dzieckiem. Po prostu zawsze jego dobre chęci, uczynki obracały się w szkodę....
Jest to chyba najbardziej wesoła książka w twórczości Lindgren. Razem z synem nie mogliśmy się doczekać wieczornego czytania. Byliśmy bardzo ciekawi, co tym razem wymyśli Emil. W rankingu "najlepszych" psot Emila znalazły się: wciągnięcie na maszt siostry, próba wyrwania zęba służącej, zamknięcie ojca w "wygódce" i oczywiście przygoda z wiśniami na wino. Eh, przygód Emila nie da się opisać. Trzeba książkę po prostu przeczytać.

also | 2016-09-18

Super książka!!! Przeczytaliśmy ją w tydzień, czytaliśmy i w ciągu dnia i wieczorami :). Moi synkowie 5 i 7 lat byli zachwyceniu, zresztą ja też :).

eliza | 2015-08-29

Bardzo fajna książka dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym mnie szczególnie się spodobała opowieść o tym jam mama Emila robiła wino wiśniowe i co z tego wynikło :)

MamaGucia | 2014-03-21
Przeczytana: 21 marca 2014

Większość z nas kojarzy Emila - zaradnego chłopca, który psoci na każdym kroku, a dzień bez jego figli może jedynie oznaczać, że leży w łóżku i jest chory. Przez ostatnie dwa miesiące Emil towarzyszył mi i mojemu synkowi w czasie wieczornego zasypiania. I chociaż Gucio wiele jeszcze nie rozumie, to z pewnością powrócimy w przyszłości do przygód tego uroczego blondaska z Katthult. Dlaczego? Bo Emil to tylko pozornie niedobry chłopak, tak naprawdę ma dobre serce, głowę pełną pomysłów, potrafi troszczyć się o swoich przyjaciół i nie wstydzi się okazywać uczuć. Emil ma też świadomość, że jest oryginalny, ale nie chce na siłę zmieniać się i dostawać do oczekiwań utyskujących na niego ludzi. W dzisiejszym świecie promującym przeciętność i bylejakość te wartości są moim zdaniem bardzo cenne. Polecam!

midnightsummerdream | 2013-12-28
Przeczytana: 2008 rok

Bardzo zabawna i ciekawie opisana historia, którą zawsze mam w pamięci obok ''Przygód Tomka Sawyera'' i ''Mikołajka''. Ahh, aż mam dzieciństwo przed oczami i chce mi się śmiać, kiedy przypominam sobie swoje emocje podczas czytania i pytanie kluczowe : ''O mój Boże??!!! Jak on teraz zdejmie ten garnek z głowy?!!! '' I obgryzanie przy tym paznokci ze stresu.. bezcenne.

Julita | 2013-08-08
Przeczytana: 14 września 2009

Fajjne!!!

ola_x | 2013-06-11
Przeczytana: 2012 rok

jedna z ulubionych ksiazek mojego syna. ale i ja lubie historie tego nicponia emila.
ciekawe ile do dzis drewnianych figurek wystrugal? ;-)

Gosia | 2013-01-11
Na półkach: Przeczytane, Dla dzieci

Astrid Lindgren jest znana niejednemu rodzicowi. Kto z nas nie śledził przygód Pipi Pończoszanki? Kto nie zachwycał się przygodami Dzieci z Bullerbyn? To książki ponadczasowe i warto przekazać naszym dzieciom, jak wartościowe.

W ręku trzymam cieniutką książeczkę o przygodach Emila ze Smalandii. Ten kędzierzawy blondynek, o wyglądzie aniołka, to prawdziwy ancymon!

W tomiku są trzy opowiadania. Jedno o tym jak Emil wsadził głowę w wazę na zupę. Doprawdy zabawna jest ta historia. Momentami jest nam żal małego rozbójnika, a... może bardziej wazy? W drugiej historii Emil broi, ale czy bardziej niż w pierwszej? Czy wciągniecie na maszt siostrzyczki i zjedzenie całej kiełbasy przeznaczonej na przyjęcie można uznać za duży wybryk? Zdecydowanie tak. Ale nie da się oceniać stopnia niegrzeczności Emila. W ostatnim opowiadaniu szaleje na festynie...

Każda przygoda Emila dostarcza bólu brzucha od śmiechu, a nam rodzicom daje nadzieję, że ... naszym dzieciom jednak ciągle daleko w...