Dobre maniery Kubusia Puchatka

Tłumaczenie: Wanda Chotomska
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Ze skarbczyka Walta Disneya". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Egmont Polska
BOOK OF MANNERS
83-237-9980-6
vivi22

Proszę! Dziękuję! Przepraszam! Dobre maniery są ważne, tak samo ważne jak miód, a może nawet ważniejsze od tego miodu ciut, ciut? Tak myśli Kubuś Puchatek, tak samo myśli Krzyś i uczy dobrych ...

źródło opisu: www.egmont.pl

źródło okładki: www.egmont.pl

Ida | 2016-12-21
Przeczytana: 21 grudnia 2016

Dobre maniery wziął na swój warsztat Kubuś Puchatek. Dobrze się stało, bo przemyca dzieciom trudniejszy i można powiedzieć, nudniejszy dla maluchów temat.
Pozytywny przekaz, istotne szczegóły, jak choćby taki, że można ucieszyć się z prezentu, zrobionego własnoręcznie przez gości.
Kubuś wykonał dla Maleństwa rysunek i to wystarcza jubilatowi. Prosiaczek przygotował dla Maleństwa słoik pełen żołędzi, których mały kangurek wprawdzie nie lubi, ale wie, że dla Prosiaczka stanowią one wielką wartość i serdecznie mu dziękuje. I jest miło.
Poza tym ciekawostki o nakrywaniu do stołu, czy zachowaniu podczas posiłków. Mnóstwo ważnych słów w użyciu; tzw. czarodziejskich :) czyli: proszę, przepraszam, dziękuję itp.
Oczywiście piękne ilustracje, bo jakże by inaczej u Kubusia.:)
Miałabym tylko jedną małą uwagę, taką osobistą. Szanuję twórczość pani Chotomskiej, ale przy czytaniu tekstu, napisanego prozą, te wrzucane pośród zdań rymy, chwilami mogą męczyć. Wierszyki-mruczanki pomiędzy testem -...

Basia Pelc | 2015-08-20
Anna | 2014-01-04