Wyzwanie czytelnicze LC

Wydawnictwo: Bellona
978-83-11-11-930-7
historia
kp0018

Publikacja jest pierwszym w historiografii polskiej tak obszernym opracowaniem poświeconym funkcjonowaniu sowieckiego wywiadu i organów bezpieczeństwa na ziemiach polskich w czasie II wojny światowej. Monografia obiektywnie ukazuje działalność służb specjalnych Związku Sowieckiego w tym okresie. Praca odsłania kulisy sowieckiej polityki wobec Polski i demaskuje rolę wywiadu w jej realizacji....

Monografia obiektywnie ukazuje działalność służb specjalnych Związku Sowieckiego w tym okresie. Praca odsłania kulisy sowieckiej polityki wobec Polski i demaskuje rolę wywiadu w jej realizacji. Ukazuje przygotowania do agresji 17 września 1939 roku, a także udział aparatu bezpieczeństwa w represjonowaniu żołnierzy WP i polskiej ludności cywilnej oraz metody inwigilacji stosowane wobec konspiracji wojskowej na Kresach Wschodnich. Autor poświęcił również wiele miejsca działaniom organów bezpieczeństwa i kontrwywiadu wojskowego "Smiersz" na ziemiach polskich w latach 1944-1945.

źródło opisu: http://ksiegarnia.bellona.pl/index.php?c=boo&bid=5142

źródło okładki: http://ksiegarnia.bellona.pl/index.php?c=boo&bid=5142

Kaceso | 2018-12-26

Książka dosyć ciekawie opowiada o działalności agentów na terenie Polski :D. Według mnie warta jest przeczytania i należy traktować ją bardziej jako opracowanie, niżeli książkę :D.
Denerwować może odwoływanie się do bibliografii na każdej stronie, przez co 1/4 objętości książki mogę uznać za pisanie o bibliografii.

Czaro44 | 2019-01-07
Przeczytana: sierpień 2014