angielski
KAROLLA

Sure, love is hell. But it,s totally worth it. In these supernatural stories by five of today's hottest writers—Melissa Marr (Wicked Lovely), Scott Westerfeld (Specials), Justine Larbalestier (Magic or Madness), Gabrielle Zevin (Elsewhere), and Laurie Faria Stolarz (Blue is for Nightmares)—love may be twisted and turned around, but it's more potent than ever on its quest to conquer all. ...

Sure, love is hell. But it,s totally worth it.

From two students who let the power of attraction guide them to break the hard-and-fast rules of their world to the girl who falls hard for a good-looking ghost with a score to settle, the clever, quirky characters in this exciting collection will break your heart, then leave you believing in love more than ever.

źródło opisu: HarperCollins, 2008

Trisha | 2016-06-21