Noc Księżycowa

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Stanisław Lem
Otto

Zbiór opowiadań i scenariuszy spektakli telewizyjnych Stanisława Lema. Po raz pierwszy wydany nakładem Wydawnictwa Literackiego w roku 1963. Spis Treści: - PAMIĘTNIK, - ZE WSPOMNIEŃ IJONA TICHEGO - tragedia pralnicza, - ODRUCH WARUNKOWY, - WIERNY ROBOT - widowisko telewizyjne, - WYPRAWA PROFESORA TARANTOGI - widowisko w sześciu częściach, - CZARNA KOMNATA PROFESORA TARANTOGI - widowisko...

Spis Treści:

- PAMIĘTNIK,
- ZE WSPOMNIEŃ IJONA TICHEGO - tragedia pralnicza,
- ODRUCH WARUNKOWY,
- WIERNY ROBOT - widowisko telewizyjne,
- WYPRAWA PROFESORA TARANTOGI - widowisko w sześciu częściach,
- CZARNA KOMNATA PROFESORA TARANTOGI - widowisko telewizyjne,
- DZIWNY GOŚĆ PROFESORA TARANTOGI - widowisko telewizyjne.

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Nitager | 2016-03-15

Zbiór genialnych jednoaktówek SF. Jak to u Lema, akcja każdej z nich zawiera wiele elementów fantastyki naukowej i w zasadzie bez nich nie mogłaby się zdarzyć, ale punktem centralnym zawsze jest człowiek, który bezustannie udowadnia, że nawet w najbardziej zaawansowanej rzeczywistości, zawsze pozostaje sobą - niezbyt rozgarniętym i pełnym sprzeczności efektem ewolucji.

lavinka | 2017-12-02
Przeczytana: 01 grudnia 2017