Zgłosuj na książki roku 2017

Bzdurki, czyli bajki dla dzieci i innych

Wydawnictwo: Zielona Sowa
bajki, satyra
Nieznośna

Książka zawiera 8 zabawnie ilustrowanych bajek o charakterze satyrycznym, przeznaczonych zarówno dla dzieci (5-7-letnich), jak i dla dorosłych. Ich autorem jest Artur Andrus, znany piosenkarz, artysta kabaretowy i konferansjer, redaktor radiowej „Trójki”, poeta, autor książek, tekstów piosenek, komentator "Szkła kontaktowego" i Mistrz Mowy Polskiej. Napisane przez niego bajki w satyryczny sposób przedstawiają cechy i przypadłości ludzkie, ujawniające się w wieku dziecięcym, z którymi borykamy się do późnej starości, np. brak tolerancji, brak życzliwości, egocentryzm, chciwość itp. Bajki zawierają przesłanie czytelne dla obu grup odbiorców. Do książki dołączona płyta z bajkami nagranymi częściowo przez autora.

źródło opisu: http://www.zielonasowa.pl

źródło okładki: http://www.zielonasowa.pl

Karliczek | 2016-11-22
Przeczytana: 22 listopada 2016

Jak dla nas BOBMa :) Mój rezolutny 3-latek słuchał z zaciekawieniem :) A mi samej się świetnie bajeczki czytało. Książeczko fajna na poprawienie humoru, jest przezabawna i ma świetne rymowanki. Polecam

Kwyrloczka | 2016-02-07
Przeczytana: 18 czerwca 2015

Powiem jedynie, że moja pociecha umie już całość na pamięć. Dowcipne bajki dla dużych i małych,które czytać należy koniecznie popijając sok rzodkiewkowy z księżniczką Sandrą Jolantą Jolantą.

nieperfekcyjnie | 2013-07-20
Przeczytana: 20 lipca 2013

"Bzdurki, czyli bajki dla dzieci i innych" zawierają osiem fantastycznych opowiastek, które przypadną do gustu zarówno młodszym, jak i starszym czytelnikom. Już na początku autor wyjaśnia, iż bajki powstały na prośbę Czerwonego Kapturka mającego dość powtarzania się jego historii, kiedy odwiedza babcię, po czym babuleńka zostaje zjadana przez wilka. Ile można słuchać o tym samym? Do prośby dołączyli się także inni bohaterowie starych bajek skarżący się na nudę, a także proszący o stworzenie nowych i intrygujących historii. Z tego względu, iż pan Artur Andrus nie boi się nowych wyzwań, podjął się tego trudnego zadania, wymyślając świeże i frapujące opowieści, które warto poznać.

Autor zapoznaje czytelników z masą sympatycznych i interesujących postaci, automatycznie budzących uśmiech na twarzach dzieci, jak również dorosłych osób. Wybredna królewna Sandra Jolanta Jolanta mieszkająca w ogromnym...

"Fajna ciotka i fajny wujek to prawdziwy skarb. A dobra księgowa nawet tygrysa potrafi wystraszyć" - tego typu puentami kończą się Bajki dla dzieci i innych Artura Andrusa. Nie ma w nich może głębszych przemyśleń dotyczących sensu życia, są za to zabawne scenki sytuacyjne i jeszcze zabawniejsze definicje opisowe - ot, chociażby: "Wujek Zepsujek - przydomek ten pochodził z czasów, gdy wujek był dyrektorem wielkiej fabryki". Uczta literacka dla fanów poczucia humoru Andrusa i Bałtroczyka - ten drugi wspiera autora w czytaniu bajek w audiobooku stanowiącym integralną część publikacji.

żabot | 2014-10-01
Przeczytana: 01 października 2014

Być może wersja papierowa dużo zyskuje poprzez ilustracje. Muszę gdzieś złapać tomik i się przyjrzeć, może wtedy trochę ksiązka w moich oczach zyska. Obu autorów cenię, zwłaszcza na żywo. Tutaj miałem okazję jedynie odsłuchać wersji dźwiękowej. I cóż? Ano zgodnie z tytułem... Bzdurki. Dobrze, że teksty krótkie, bo inaczej nie dotrwał bym do końca.
A może brak mi poczucia humoru. Sądzę jednak, że złota epoka dobrego, intelektualnego zwłaszcza, kabaretu i satyry dawno już przeminęła.

Chudi_X | 2017-02-24
Przeczytana: 24 lutego 2017

Uwielbiam Artura Andrusa i jego twórczość. "Bzdurki" natomiast były dla mnie ogromnym zaskoczeniem. Poziom samych bajek jest różny, trafiają się wśród nich mniej lub bardziej ciekawe opowieści, jednak całość czyta się bardzo przyjemnie. Dużo frajdy sprawiły mi typowo andrusowskie rymy i gry słów. Książka zyskuje bardzo dzięki zawartym w niej ilustracjom.

Oren | 2016-05-15

Z całą przyjemnością się czyta i słucha(załączona płyta) bzdurki. Andrus i Bałtroczyk to są głosy które słucha się z ciągłym uśmiechem na twarzy a sama treść bajek bawi i młodszych i starszych.

julia-orzech | 2013-03-15
Przeczytana: marzec 2013

Życie jest piękne! Ten świat należy do nietoperzy!*
(pijany nietoperz wracający z dyskoteki)
A dzisiaj moi Kochani będzie całkowicie na wesoło. Nie może być inaczej, gdy książkę, o których chcę wam dziś troszkę opowiedzieć napisał Artur Andrus. Dla mnie to numer jeden satyrycznego światka.
Kiedy zobaczyłam po raz pierwszy tytuł tej książki wybuchnęłam gromkim śmiechem i już wiedziałam, że będzie wesoło. Andrus napisał bajki? Czy to możliwe? Wyobraźcie sobie, że tak. Bajki są i to jakie! Takie dla dzieci i innych. Tych doroślejszych trochę i tych całkiem dorosłych. Niezależnie od wieku, książka wzbudza śmiech (wiem co mówię, bo sprawdziłam na rodzinie).
Nie bójcie się, ż oto kolejna gwiazda miała kaprys zaistnieć na papierowym ekranie i napisałam pseudo książkę. Jeśli lubicie osobę pana Andrusa i to co robi, nie będziecie zawiedzeni.
Bzdurki… to zbiór, który powstał na prośbę bohaterów starych bajek. To oni właśnie wysłali list do autora z prośbą, aby wymyślił nowe bajki i dał im...

książek: 1936
Asia-Polihymnia | 2012-12-05
Przeczytana: 05 grudnia 2012

Boskie "Bzdurki...". Zaśmiewałam się z dziećmi do łez.
Zarówno dzieci, jak i dorośli znajdą tam coś dla siebie.
Każda bajka kończy się bardzo fajnym morałem, a dodatkowym atutem książki jest dołączona płyta CD.

los477 | 2017-08-06
Przeczytana: 06 sierpnia 2017

Lekkie łatwe i przyjemne.

Artur Andrus odpowie na Wasze pytania!

Do 18 maja będziemy zbierać propozycje Waszych pytań do Artura Andrusa. Najciekawsze z nich zadamy artyście podczas rozmowy, która odbędzie się podczas Warszawskich Targów Książki. Odpowiedzi opublikujemy także na LC.