Córy grzechu

Cykl: Nierządnica (tom 6)
Wydawnictwo: Sonia Draga
Tochter der Sünde

Dawna nierządnica Maria wiedzie szczęśliwy żywot na zamku Kibitzstein. Jej dzieci dorosły, córki... wyszły za mąż, teraz zaś nadszedł czas, by również syn Falko się ustatkował. Jednak impulsywny, butny, zawsze przychylny pięknym kobietom młodzieniec co rusz ściąga na siebie nowe kłopoty. Gdy podczas turnieju wzbudza gniew przeciwnika, książę biskup würzburski, nie widząc innej możliwości,...

Gdy podczas turnieju wzbudza gniew przeciwnika, książę biskup würzburski, nie widząc innej możliwości, postanawia wysłać go na jakiś czas do Rzymu.
Czeka go ryzykowna misja, nie tylko dlatego, że w drodze do Wiecznego Miasta ma towarzyszyć pięknej siostrzenicy księcia biskupa…
Młoda dziewczyna ma tam zostać przeoryszą w żeńskim klasztorze. Początkowo Falkowi udaje się wprawdzie oprzeć pokusie uwiedzenia pięknej towarzyszki, ale samodyscypliny nie starcza mu na długo. Ulegając córce swego śmiertelnego wroga, stawia pod znakiem zapytania powodzenie misji, którą mu powierzono.

źródło opisu: Wydawnictwo Sonia Draga, 2012

źródło okładki: www.soniadraga.pl

Anna Kosmal | 2019-09-05
Przeczytana: 04 września 2019

Przeczytałam całą serię i.... podoba mi się :) Pewnie kiedyś sobie do niej wrócę.

Kate | 2018-10-14
Przeczytana: 14 października 2018

Dzieje się w tej części...i to nie tylko za sprawą polityki...knowań i morderstw. Ważne są również wybory sercowych Falko...syna Nierządnicy...Dobre zakończenie serii.

Anezka | 2018-10-05
Przeczytana: 05 października 2018

Trochę już się zaczyna robić nudne. Zastanawia mnie tylko, czy znudziłam się postaciami czy ogólnie przesyt. Chyba to drugie. Dobrze że już ostatni tom, powoli już naprawdę miałam dość.

Marika | 2018-08-09
Przeczytana: 07 sierpnia 2018

Ostatnia część sagi "Nierządnica". Tym razem śledzimy losy Falka Adlera, który zostaje wysłany z misją do dalekiego Rzymu. W podróży stawia czoła wielu niebezpieczeństwom, poznaje nowych przyjaciół, zakochuje się oraz pomaga w trudnych przygotowaniach do ślubu króla.

Tomasz | 2017-09-21
Przeczytana: 21 września 2017

I przebrnąłem przez całą sagę.
czy było warto?
Tak zdecydowanie choćby dla tej ostatniej części. Moim zdaniem najlepsza z wszystkich w całej serii. Mamy tu bowiem i watek romantyczny, mamy dużo polityki jak również knowań, szpiegowania i mordowania. Czyli takie wszystko w jednym. Całość łączy postać dzielnego junkra Falko Adlera, którego biskup wysyła z pewna dość delikatna misja do Rzymu. Powierza on mu przy okazji role szefa eskorty przybocznej straży swojej siostrzenicy Elisabeth, która udaje się do Rzymu by tam zostać przeoryszą. Jednak krew nie woda i daje ona mocno znać zarówno samej kandydatce na przeorysze jak i młodemu Adlerowi.

Jednak to mamy wszystko również zawarte w streszczeniu wydawniczym, więc nie będę o tym się rozpisywał. Powieść którą czyta się z kartki na kartkę z większym zainteresowaniem. Umiejętnie połączone watki, oraz sprytnie uknute intrygi. To wszystko sprawia, iż losy głównych bohaterów będą diametralnie się zmieniały. Owszem wiele razy jak to było...

Agnieszka | 2016-01-29
Przeczytana: 05 września 2015

Polecam.

Miłka Kołakowska | 2015-08-19
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 18 sierpnia 2015

Awantura goni awanturę

Jak nie pokochać tego nieokrzesanego młodzieńca, który mimo popełnianych błędów, ma w głębi serca więcej uczucia niż niejeden duchowny do Boga, a w głowie – więcej rozsądku niż niejeden uczony. Falko, jedyny prawdziwy syn kasztelanki Marii i zmarłego w poprzedniej części rycerza Michała, wyłania się w „Córach grzechu” na pierwszy plan i dzielnie prowadzi nas przez własne przygody, rozterki duchowe i licznie popełniane gafy. Często pod wpływem przypadku, wpada w epicentrum awantury, a w słonecznych Włoszech, gdzie dzieje się większość akcji, o to nie trudno. Początkowo nie byłam ufna zamiarowi postawienia Falko w roli głównego bohatera powieści. W końcu odpowiadało mi towarzystwo dzielnej Trudi, jej niezaprzeczalne podobieństwo do matki i zadziorny charakterek. Naraz, po czterech tomach stawiania kobiety na najwyższym piedestale wśród bohaterów, mamy zaskoczenie i zmianę. To właśnie młody mężczyzna, rycerz Falko, ubrany zostaje w główną rolę piątej części...

magdalena | 2015-02-27
Przeczytana: 27 lutego 2015

Romans historyczny. Nie spodziewałam się mówiąc szczerze nadzwyczajnej lektury, ale pozytywnie się zaskoczyłam. Czyta się bardzo przyjemnie, jest parę niespodziewanych momentów. Książka się nie nudzi i nie nuży mimo sporych rozmiarów. Zastrzeżenia mam do paru postaci nakreślonych zbyt płasko oraz do zbyt uproszczonego zakończenia. Z paroma poprawkami mogłaby wyjść naprawdę świetna pozycja.

atteloiw79 | 2014-08-28
Przeczytana: 24 sierpnia 2014

Nie zawiodła jak wszystkie książki Iny Lorentz.

czytamcałyczas | 2014-07-30

Kocham takie historie.Historie toczące się wieki temu,otwierając książkę czułem jakbym wędrował ulicami średniowiecznego Rzymu.
Uczestniczył w spiskach i w życiu miasta.
Niesamowita dbałość o szczegóły,postacie historyczne mieszają się z tymi fikcyjnymi.
Dla fanów takiej literatury jak najbardziej.