W żółtej poczekalni dworcowej pod zegarem

8 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny

| 2013-04-12
Na półkach: Przeczytane, Filozofia

Dworce kolejowe, poczekalnie i tym podobne miejsca, przez które dziennie przewijają się setki osób są bardzo specyficzne. Niby panuje w nich ruch, a jednak każdy podróżny gości tam tylko chwilę, to miejsca puste i samotne mimo przepływającej treści. Ile ludzi, tyle charakterów, spotkać można każdego, ale co, gdy czekając na nasz pociąg spotykamy wygadanego Diabła? Lucyfera, osobowe zło pełne erudycji i klasy, chętne wywrócić nasz światopogląd do góry nogami? Niesamowita, gołubiewowska polemika zabiera nas w inny świat, stawia pytania, nie daje odpowiedzi. Książka inna i niesamowita pod każdym względem.

książek: 1909
Sylwia | 2016-02-06