Dlaczego Kościół katolicki ma rację

Why Catholics Are Right
9788393261956
religia
Piotr

Rewelacyjna książka stająca w obronie wiary i nauczania Kościoła katolickiego. W prosty i jasny sposób pokazuje, że Kościół ma rację, i wyjaśnia dlaczego. "Michael Coren, Brytyjczyk żydowskiego pochodzenia, świadomie i z wolnego wyboru został katolikiem. Później jednak zafascynowany ideami protestanckimi przez 10 lat funkcjonował poza Kościołem katolickim, aż w końcu powrócił do źródła...

"Michael Coren, Brytyjczyk żydowskiego pochodzenia, świadomie i z wolnego wyboru został katolikiem. Później jednak zafascynowany ideami protestanckimi przez 10 lat funkcjonował poza Kościołem katolickim, aż w końcu powrócił do źródła Prawdy".
Coren doszedł do wniosku, że "człowiek nie jest w stanie zbliżyć się do Boga o własnych siłach, ignorując Jego zbawczy plan, a zwłaszcza mękę i śmierć Pana Jezusa na krzyżu. Skoro sam Bóg wyznaczył człowiekowi jedną jedyną drogę ku sobie, to tylko i wyłącznie tą drogą można do Boga dojść, poznać Go i zjednoczyć się z Nim w prawdziwej Komunii. Taka jest Prawda i dotyczy ona każdego człowieka, niezależnie od tego, co człowiek myśli na temat" ("Miłujcie się!", nr 2-2012, s. 11 i 13).

źródło okładki: http://sklep.milujciesie.org.pl/Dlaczego-Kosciol-k...»

7,33 (6 ocen i opinii)
Krótka historia prawie wszystkiego
Bill Bryson

8,19 (800 ocen i opinii)
Kukuczka. Opowieść o najsłynniejszym polskim himalaiście
Dariusz Kortko , Marcin Pietraszewski

O północy w Pera Palace. Narodziny współczesnego Stambułu
Charles King

8,67 (3 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Odzio | 2015-01-24
Przeczytana: styczeń 2015

Bardzo dobra książka tak dla Katolików jak i niewierzących. Autor zdecydował się zabrać za najczęściej powtarzane stereotypy czy medialne uproszczenia związane z wiarą chrześcijańską. Przedstawia argumenty dlaczego Kościół katolicki nie może pójść na ustępstwa w kwestiach aborcji, eutanazji czy sakramentu małżeństwa dla par tej samej płci. Nie ucieka od trudnych kwestii dla Kościoła, takich jak przypadki pedofilii wśród duchownych, czy wypraw krzyżowych. Autor pokazuje wszystkie te ważne aspekty z zupełnie innej perspektywy, której nie znajdziecie w main streamowych mediach.

W myśl Gombrowiczowskiego stwierdzenia: Słowacki wielkim poetą był i już. Nie ma dyskusji, bo o czym tu dyskutować skoro fakty są tak jednoznaczne i oczywiste. Kościół stoi dziś na progu wielkiego wyzwania jakim jest próba przedefiniowania i określenia swojej roli w społeczeństwie, i, z jednej strony większe niż dotychczas otwarcie się na współczesny świat, zapoczątkowane w jakimś stopniu przez przesłanie zawarte w wielu dokumentach II Soboru Watykańskiego, którego recepcja mimo upływu pięćdziesięciu lat wciąż się dokonuje, bo nadal jest niepełna i ciągle wymaga pogłębienia. Z drugiej - zachowanie swego wyrazistego i specyficznego przekazu moralnego, o który obijają się dziś liczne fale i burze krytyki sugerujące, że dotychczasowe nauczanie Kościoła jest nieadekwatne, odległe od pierwotnego Chrystusowego hasła miłości, narosłe wieloma stereotypami i mitami. I choć młyny kościelne mielą wolno, to nadszedł czas dostosowania ewangelicznej rzeczywistości do tego jaki jest świat, w...

wnasilow | 2015-08-15
Przeczytana: 15 sierpnia 2015

Polecam. Świetna, rzetelna.

fuzja | 2015-12-20
Przeczytana: 20 grudnia 2015

Weźmy na rozum i bądźmy uczciwi. Prawda zwycięży!

Ludwis09 | 2016-02-16
Przeczytana: 16 lutego 2016

Bardzo pożyteczna książka. Autor rozprawia się z wieloma mitami i zarzutami kierowanymi pod adresem Kościoła Katolickiego. Udowadnia, dlaczego Kościół Rzymsko-Katolicki jest tym, w którym jest pełnia prawdy. Nie jest obszerna. Posiada zaledwie nieco ponad 200 stron co czyni ją bardzo przystępną. W moim odczuciu powinien po nią sięgnąć każdy kto uważa się za katolika.

cronecer | 2016-05-19
1travel | 2016-02-18