Silent Hill: Sinner's Reward

Silent Hill: Sinner's Reward
komiksy
angielski
Kaddayah

When Hitman Jack "The Pup" Stanton runs away with his mob boss's wife, he thinks he's finally put his murderous past behind him. Instead, Jack and his lover take a wrong turn into Silent Hill and quickly learn that some sins are impossible to escape.

Chris3z8 | 2019-05-26

Uwielbiam serię ,,Silent Hill'' i wracam do niej regularnie, raz na jakiś czas. Dorwałem się do komiksów, ale nie jestem pocieszony - co czytam, to nie otrzymuję tego, czego oczekuję od tytułowego miasteczka. Oklepane motywy zbrodni, zamazana kreska trąci amatorką. W całym tym zamieszaniu brakuje symboliki (z tego, czego słynie seria od Team Silent), brakuje wyrazistych przeciwników (każda bestia czy stworzenie powinno mieć znaczenie fabularne dla protagonisty). Po przekartkowaniu czterech zeszytów zamykasz historię i nie zastanawiasz się, czy coś przeoczyłeś. W przeciwieństwie do pierwowzoru brakuje mu wszystkiego, za to, dlaczego fani pokochali ,,Silent Hill'' - ani to pobudzające wyobraźnie, ani bez szokujących scen (pamiętacie dzieci z nożami w oryginalnej wersji? albo świdrujące oczy z ,,The Room'' z części czwartej?), nie ma ani intrygujących postaci, bo to tylko mafia, zabijaka z powodu ojca, nie ma nic, co poruszałoby ważne kwestie samego miasteczka położonego nad jeziorem...