Dworce księżyca

Wydawnictwo: Spectrum
978-83-61846-13-0
evamonika

Z autorką udajemy się w pełną zagadek i emocji podróż w przestrzeni i czasie. Z bohaterami jej esejów: Cioranem, Chopinem, Krasińskim. W miejsca magiczne: Kresy, Transylwania, Bukareszt, Montmartre, Nohant. Mirosław Sznajder we wstępie pisze:„ (…) semantyka dworca rozpada się na kilka obszarów. Jednym z nich są asocjacje związane z dworem (…), siedzibą urodzonych dobrze i wysoko. Drugi...

Mirosław Sznajder we wstępie pisze:„ (…) semantyka dworca rozpada się na kilka obszarów. Jednym z nich są asocjacje związane z dworem (…), siedzibą urodzonych dobrze i wysoko. Drugi obszar skojarzeń to ruch, podróż, wyjazdy, pożegnania, a także przyjazdy, rozpoznawania się, łzy radości i rozczarowań. Trzeci – poczekalnia. Bezruch, cierpliwe trwanie z szarfą nadziei”.

Marta Cywińska – dr n.hum., eseistka, prozaiczka, poetka (także francuskojęzyczna), autorka kilkunastu książek, m.in.: Bulimia emocjonalna (Eneteia, 2008), Manufaktura snów. Rozważania o polskiej poezji nadrealistycznej (PWN, 2009), Zraniona kobiecość (Spectrum Press, 2009).

źródło opisu: Spectrum Press

źródło okładki: Spectrum Press