Noweletki

Wdowa
Burmistrz
Pierwsza Miłość
Sybirak
Pierwsza na świecie w Chicago!
Mój dziadunio Michał
Genadij
Dzień z Gagarinem

Grażyna | 2013-01-18
Przeczytana: 17 stycznia 2013

Nie będę opowiadać "Noweletek" i psuć ewentualnemu czytelnikowi przyjemności czytania. Jest tu kilka bardzo króciutkich opowiadań, same perełki i po raz kolejny nie zawwiodłam się na autorze, tak mało, a tyle treści, polecam.

Katarzyna Sawicka | 2013-01-02
Przeczytana: 02 stycznia 2013

"(...) pisarz jest od tego, aby go ludzie rozumieli. Ale pisarz ma obowiązek dużo rozumieć i narzuca ten obowiązek czytelnikom przez szacunek dla nich (..)." *

Przeciąganie dłużej lektury "Noweletek" spełzło na niczym. Odkładanie po przeczytaniu jednej nowelki, czy wspomnienia, pomagało na początku, ale ostatecznie zawsze jest tak, że ciągle mi mało Krzysztonia, więc ciężko mi było odłożyć po raz kolejny ten skromny zbiorek na półkę. Toteż ponownie przekonuję się, że lektura wszystkiego co napisze Krzysztoń mija mi za szybko, a że mam bolesną świadomość, że jego książek jest niewiele, to i żal większy, gdy ponownie zamykam ostatnią stronę.

"Noweletki" zgodnie z nazwą są zbiorem króciutkich tekstów, czasami ledwie trzy stronicowych które zawierają zarówno zalążki na opowiadania jak i wspomnienia Krzysztonia z własnych wypraw czy to reporterskich (jak te do Stanów Zjednoczonych) czy wycieczek z żoną i przyjaciółmi do Grecji, Węgier czy Francji. To co je łączy, to w przeciwieństwie...