Bądź zdrów - smacznego! O odżywczych i leczniczych właściwościach roślin

83-225-0080-7
1983
dieta, przepisy kulinarne
Katarzyna

"Czy ktoś jest jaroszem, czy woli mięso, powinien uświadomić sobie, jak nieograniczone skarby tkwią w świecie roślin. Tradycja i doświadczenie przodków przekazały nam bardzo wiele wiedzy o roślinach, ale dopiero teraz — nauka i technika umożliwiły poznanie tajników świata organicznego. I to dopiero początek. Pewne elementy z dotychczasowej wiedzy trzeba usuwać, inne potwierdzać, jeszcze inne uzupełniać. Wiele wytłumaczyć, bo choć znano działanie niektórych gatunków roślin, nie wiedziano, jaki jest jego mechanizm. Dlaczego pewne rośliny działają uzdrawiająco, dlaczego jadanie pewnych produktów żywnościowych daje siłę, zdrowie, dobry humor, tężyznę; a innych — sflaczałą otyłość, nerwowość, agresję itd. W tej książeczce nie odpowiem na pewno na wszystkie tego rodzaju 1 pytania. Ale może uda mi się choć w części zaspokoić czyjąś ciekawość i pomóc niektórym w trudnej sztuce prawidłowego odżywiania lub pomagania dietą w leczeniu." - ze wstępu.

źródło opisu: Warta, 1987

źródło okładki: zdjęcia autorskie