Reiten im Bild
poradniki
Asia

Jeździectwo jest sportem, który obok ćwiczeń i przygotowania fizycznego wymaga wyrozumiałego, partnerskiego obchodzenia się z koniem. Początkujący jeźdźcy przeważnie wiedzą za mało o odpowiednim traktowaniu koni i opiece nad nimi. Dlatego nauka jazdy konnej zaczyna się tam, gdzie zaczyna się kontakt z koniem - podczas: - czyszczenia, - siodłania, - kiełznania. Przystępnie napisane teksty oraz...

- czyszczenia,
- siodłania,
- kiełznania.
Przystępnie napisane teksty oraz liczne zdjęcia i rysunki pozwalają pogłębić wiedzę zdobytą na lekcjach jazdy konnej oraz lepiej zrozumieć problemy dotyczące:
- podstawowego wyszkolenia jeźdźcy w ujeżdżaniu,
- wykonywania skoków przez przeszkody,
- jazdy terenowej.

źródło opisu: Państwowe Wydawnictwo Rolnicze i Leśne, 2000