Stary koń czyli Wędrówki ku tajemniczym historiom

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
historia, archeologia,
Raimunda _

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

ZapomnianaBiblioteka | 2018-06-09

Pasją Michała, ucznia szóstej klasy szkoły podstawowej jest fotografia. Nic dziwnego, że dużą radość sprawia chłopcu otrzymany od rodziców prezent – aparat „Start 66”. Chłopiec każdą chwilę poświęca na doskonalenie się w sztuce robienia zdjęć. Pewnego dnia, bawiąc na imieninach kolegi, wykonuje portret przedstawiający wszystkich uczestników przyjęcia...

Więcej na:

Vemona | 2017-09-22
Przeczytana: 1979 rok

Powieść mówi o przygodzie z archeologią, którą przeżyło kilku chłopców w czasie wakacji.

Zaczynając od tajemniczych wąsów na portrecie babci, a kończąc na udziale w wykopaliskach organizowanych przez profesjonalistów, autor prowadzi czytelnika przez ruiny zamków i tajemnicze rebusy, zachęcając do zainteresowania historią.

Czytałam tę książkę bardzo dawno temu, jeszcze chodząc do szkoły, i obudziła moje zainteresowanie dawnymi czasami, zachęciła do zwiedzania zabytków, zainteresowania się przeszłością.

Jest świetnie napisana, zawiera wątek kryminalny i naprawdę wiele informacji podanych w sposób tak fascynujący, że czytelnik zaczyna postrzegać historię jako arcyciekawą tajemnicę i marzy, aby wszystkie zagadki rozwiązać.

Polecam zarówno młodym, jak i starszym wielbicielom historii.

Piratka | 2016-10-21
Przeczytana: 21 października 2016

Sporo wiadomości historycznych i więcej akcji niż w "Tajemnicy sandomierskich wież" tegoż autora, za co dodaję gwiazdkę. Wątki podobne do "Pana Samochodzika i Templariuszy" (średniowieczna aparatura podsłuchowa), "Wakacji z duchami" (zamek, w którym straszy) i "Klubu Włóczykijów" (poszukiwanie skarbów przez grupę chłopców wraz z wujkiem jednego z nich). Wpierw odkrycie dziwnego detalu na zdjęciu starego obrazu, w miarę rozwoju akcji zagadek przybywa, co przypomina "Szatana z siódmej klasy". Warto spróbować rozwiązać "rebus z XVII wieku" http://pogodnyczas.blogspot.com/2014/07/stary-kon-czyli-wedrowki-ku-tajemniczym.html Tytułowy Stary Koń to herb Starykoń pisany łącznie.