978-83-7654-038-2
Ania

Pisarstwo autorki Maliny wprawdzie przedostało się w Polsce do obiegu czytelniczego, lecz jak dotąd, mimo niemal półwiecza recepcji, doczekało się niewielu wyczerpujących i wartościowych omówień. Twórczość Bachmann opatrzona jest interpretacyjnym ryzykiem, a jej język - "drapieżny", dynamiczny, w swym wyrazie nierzadko gwałtowny - podszyty został smutkiem, melancholią i poczuciem bezpowrotnej straty. Niemal czterdzieści lat od śmierci jednej z najważniejszych poetek i prozaiczek austriackich XX wieku poznańscy germaniści, poloniści i kulturoznawcy na różne sposoby próbują wytyczyć konstelacje Ingeborg Bachmann.

Pod redakcją Łukasza Musiała i Joanny Roszak.

Ania | 2012-11-04
Na półkach