Maszyny wojenne

Wydawnictwo: Czarna Owca
978-83-7554-182-3
a_maciek

Sto lat od wydania jego najsłynniejszej książki – Réflexions sur la violence – Georges Sorel uznawany jest zazwyczaj za ekscentryczny przypis do historii idei politycznych, za proroka ideologii, z których żadna nie przetrwała próby czasu, a niektóre odeszły w niesławie. Jest jednak Sorel także twórcą wciąż nośnych pojęć, zapomnianym (lub wyklętym) pionierem, który przemierzał filozoficzne przestrzenie, pozostające dziś w centrum zainteresowania radykalnej filozofii politycznej.

Piotr Laskowski (ur. 1976 r.) pracuje na Uniwersytecie Jagiellońskim w Zakładzie Filozofii i Bioetyki Collegium Medicum, a także w Wielokulturowym Liceum Humanistycznym im. Jacka Kuronia w Warszawie. Zajmuje się historią idei oraz filozofią polityczną XIX i XX wieku, jak również historią i praktyką wolnościowej pedagogiki. Opublikował Szkice z dziejów anarchizmu (Warszawa 2006).

źródło opisu: Czarna Owca 2011

źródło okładki: Czarna Owca 2011