Legenda. Patriota

Cykl: Legenda (tom 3)
Wydawnictwo: Zielona Sowa
Champion
legenda, marie lu, zielona sowa, june, day
darkmelody

June i Day poświęcili bardzo wiele dla ludu Republiki i dla siebie nawzajem. Teraz ich kraj zaczyna pisać swoją historię od nowa. June wraca do łask Republiki, pracując z rządową elitą skupioną wokół Najwyższego Elekta, zaś Day awansuje na wysoką pozycję w armii. Ale żadne z nich nie może przewidzieć okoliczności, które sprawią, że znów będą musieli działać razem. Właśnie wtedy, gdy pokój wydaje się być tak bliski osiągnięcia, wybuch epidemii powoduje panikę w Koloniach i do granic miast Republiki zbliża się wojna. Nowy rodzaj epidemii jest najbardziej zabójczy z wszystkich dotychczasowych i, jak wkrótce przekonuje się June, jedyny sposób obrony Republiki może kosztować Daya wszystko, co ma.
Historia, która zapiera dech w piersiach i trzyma w niepewności do końca. Bestsellerowa trylogia Marie Lu zmierza ku zaskakującemu rozwiązaniu.

źródło opisu: Zielona Sowa, 2014

źródło okładki: zielonasowa.pl

mclena | 2016-08-05
Przeczytana: 30 sierpnia 2015

"Czasami słońce zachodzi wcześniej. Nie ma dnia, który trwałby wiecznie."

Moment w którym trzeba rozstać się z bohaterami, którym towarzyszyło się przez jakiś czas, to dla mnie zawsze ciężka chwila. Zakończenie serii zazwyczaj niesie ze sobą uczucie pustki, które muszę wypełnić jakąś inną historią. "Patriota" z całej serii jest najbardziej osobistą i emocjonalną książką z całej trylogii, a słodko-gorzkie zakończenie mimo wszystko potrafi zaspokoić wymagającego czytelnika. Przywiązałam się do June i Day'a a ta część jeszcze to pogłębiła przez co całość na pewno zostanie zapamiętana na dłużej. Ogromnie podobała mi się wizja świata Marie po powodzi, a Antarktyda jako ogromnie rozwinięte państwo, wręcz mocarstwo, to zdecydowanie strzał w dziesiątkę - świetny pomysł i trochę żałuję, że autorka nie poszła w tamtą stronę chociaż odrobinkę bardziej, bo z miłą chęcią przekonałabym się jak przedstawia się dokładnie jej wizja tego kraju.
Całą trylogię oceniam na mocne 8-8,5. Znalazłam w...

Libro | 2014-04-02
Przeczytana: 02 kwietnia 2014

Szkoda że jest tu tylko 10 gwiazdek.
Zakończenie wspaniałej historii o nieustannej walce o wciąż oddalające się cele i marzenia. Bój na dwa fronty, między dobrem i złem ,który okazuje się przewrotny, walka o rodzinę i swoje miejsce w wszechświecie .
Wspaniała o opowieść o przyjaźni , trudach , wyzwaniach , POŚWIĘCENIU , patriotyźmie, przeciwnościach losu z którymi musi zmagać się zarówno ktoś tak wysoko postawiony jak Elektor jak i zwykły człowiek , niezwykłej wartości przyjaźni oraz pozostałych więzi między ludzkich...
Między tym wszystkim najczystsza najprawdziwsza Miłość , jak gdyby zrodzona w kosmosie i zesłana na Ziemie , podzielona na dwa serce , po mimo wszystko bijące tylko dla siebie.....
Ach brakuje mi słów !
Ostatnie strony czytałam zza zamglonych oczu , przełykając łzy , napawały nadzieją w przeistaczającym się braku happy end'u .
Jestem pod ogromnym wrażeniem Całej legendy .. i jak na legendy przystało Jej Historia Nigdy mnie nie opuści !!

Muszę przyznać, że trylogia „Legenda” bardzo mnie zaskoczyła. Nie spodziewałam się tak dobrej opowieści, w którą się wciągnę i będę żyć losami bohaterów. Wszystko było tutaj interesujące, począwszy od wizji świata przyszłości, poprzez wyraźnie zarysowanych bohaterów, po naprawdę udane zakończenie, którego się obawiałam, na które wyczekiwałam i które na swój sposób mnie zaskoczyło.

W tej części narasta napięcie pomiędzy Republiką a Koloniami, które próbują wykorzystać sytuację wymknięcia się wirusa spod kontroli aby wszcząć działania zbrojne. Poznajemy trochę bardziej resztę świata, poza dwoma wyżej wymienionymi krajami, a mianowicie Antarktydę, której obraz był świetny i w dużej mierze przypadł mi do gustu. W końcu dowiadujemy się również, jakie są prawdziwe uczucia June i Daya. Wszystko jest pełne oczekiwania, w moim przypadku, poza rozstrzygnięciem wątku miłosnego, również na to, czy Anden okaże się naprawdę reformatorem, czy też podąży w ślady swojego ojca, oraz czy Eden...

Jillian | 2015-05-27
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Posiadam, 2015
Przeczytana: 27 maja 2015

"-Ja... -zaczyna, a potem przerywa, jakby szukał odpowiednich słów. -Ja od dłuższego czasu szukam czegoś, co chyba zgubiłem.
"Coś, co zgubił".(...)
-Gdy cię ujrzałem, miałem wrażenie, że coś odnalazłem."

Nadszedł ten czas, kiedy trzeba pomachać na pożegnanie ukochanym bohaterom i uśmiechem wyrazić wdzięczność za przebytą wspólnie drogę. Naprawdę będzie mi brakowało tej chłodnej logiki June oraz odwagi Daya. Jestem pewna, że w przyszłości wrócę do moich starych przyjaciół, aby raz jeszcze towarzyszyć im w ich przygodach.

W trzeciej części wspaniałej trylogii Marie Lu, June i Day będą po raz kolejny musieli stawić czoła zagrożeniom. Tym razem takie zagrożenie nadchodzi ze strony Kolonii. Czas ucieka w zaskakującym tempie, a rozwiązań coraz mniej...

Muszę przyznać, że książki "Rebeliant", "Wybraniec" i "Patriota" zajmują czołówkę wśród moich ulubionych. Bardzo żałuję, że moja przygoda w Republice dobiegła końca, ale tak bywa, że wszystko kiedyś się kończy. Próbowałam sobie nawet...

creatures | 2014-08-02
Przeczytana: 01 sierpnia 2014

ŚMIERĆ CZEKA Z NIECIERPLIWOŚCIĄ NA MROCZNE ŻNIWA.

Druga trylogia, którą pokochałam właśnie się zakończyła. Znowu jest ta dziwna pustka. Jestem egoistką. Wiem. Ale strasznie zazdroszczę wszystkim osobą, które zaczynają spotkanie z Dayem i June. Cieszcie się tym, bo ta chwila szybko minie.
Bohaterowie zawładnęli moim sercem. Choć w calu pragnę być tak mądra i odważna jak oni. Wiedziałam, że ta seria złapie mnie w swoje sidła i nie pozwoli odejść. Od pierwszego tomu wyczuwałam wszystkie emocje w nim zawarte po trzykroć. Tęcza uczuć od ciemnego koloru do jasnego. Od miłości do nienawiści. To wszystko pochodzi od jednej osoby- Marie Lu.

„Nadal nie mogę uwierzyć w to, że kraj, który kiedyś uznawałam za wszechpotężny, tak naprawdę walczy o przetrwanie”

Wreszcie wymarzony pokój. Wszyscy są zadowoleni. June ubiega się o rolę Princessy- doradcy Elektora. Day mieszka wraz z bratem w apartamencie. Stoi na wysokim stanowisku wojskowym. Wszystko oni mają. Oprócz siebie. Oboje nadal nie...

Stworek_vel_Oka | 2015-05-29
Przeczytana: 29 maja 2015

To było piękne! "Patriota" był idealnym zwieńczeniem trylogii! Nie było cukierkowego przesytu, ściskanie w żołądku towarzyszyło co rusz, łapki pociły się ze stresu, serce waliło jak oszalałe. Chylę czoła Marie Lu, naprawdę udało Ci się mnie zachwycić!

Za co cenię tę książkę i co o niej sądzę:
R -omantyczne momenty
E -lektryzujące zwroty akcji
W -yciskacze łez, ale takie przez wielkie "wu" i nie napisane po najmniejszej lini oporu
E -nergiczne postacie, które dzięki świetnym opisom stają się tak bliscy, jak członkowie naszej rodziny
L- ekkie pióro (co prawda kilka wkurzających literówek i to w ważnych momentach! :P), czyta się jednym tchem
A - tmosfera, stopniowanie napięcia, cała wizja świata w okolicach roku 2132
C - iekawe sytuacje, które zmuszają do podjęcia ogromnie trudnych decyzji
J - asne przesłanie: warto walczyć do końca, nie poddawać się! Ale chyba najważniejsze: każdy z nas jest wartościowym człowiekiem (o czym wspomina autorka w podziękowaniach: "Jesteście...

exaleksandras | 2014-07-31
Przeczytana: 31 lipca 2014

Ale Day...
June...
Stało się.
Wszyscy wiedzieliśmy od samego początku, że to nadejdzie.
Nie wierzę, że to koniec trylogii.
To było niesamowite, dziękuję.

“Hi, I’m Daniel.”
“Hi, I’m June.”
"Hi, I'm dying."

Zaneta88 | 2013-12-14
Na półkach: Teraz czytam

Zszokowana zakończeniem "Wybrańca" zabrałam się za angielską wersję "Patrioty".
Brak mi słów.
Nie wiem, co mam napisać. Nie zdarzyło mi się to dawno.

Day. June.

Każde stara się żyć własnym życiem, odkąd osiem miesięcy temu Day postanowił opuścić dziewczynę. Nie zrobił tego jednak z egoistycznego powodu. Chciał dla niej wszystkiego, co najlepsze, więc w obliczu swych policzonych dni, wolał pozwolić na jej szczęście i karierę u boku Elektora Primo.

Miłość realistycznie przedstawiona, jak w mało której książce.
Jak dojdę do siebie, napiszę tu prawdziwą recenzję, z cytatami i głębszymi przemyśleniami.
Pokochałam ich oboje i żałuję zakończenia, choć z drugiej strony można powiedzieć, że swego rodzaju jest furtką, być może do drugiej szansy na miłość... Tę prawdziwą, jaką okazali sobie chłopiec z ulicy i dziewczyna z wyższych sfer, która porzuciła wygodne życie w celu uratowania chłopca.

Przyszło mi czekać na tą książkę przez tak długi okres czasu,że nawet nie jestem w stanie stwierdzić,ile to mogło minąć od przeczytania poprzedniej części.Z racji tego,przez sięgnięciem po ostatnią już książkę należącą do trylogii ''Legenda'',przypomniałam sobie całą historię z dwóch poprzednich tomów.Przypomnienie oznacza,że musiałam przeczytać te książki ponownie,żeby łatwiej mi było zrozumieć rozwój dalszej fabuły jak też dokonać potem sprawiedliwej oceny książki.Już od dawna chciałam poznać zakończenie całej historii i wreszcie dostałam ku tego okazję.Jak myślicie,czy książka trzyma poziom swoich poprzedniczek,które przyszło mi ocenić dość wysoko ?

Najważniejszą kwestią są główni bohaterowie,o których moja opinia pozostaje w dalszym ciągu niezmieniona.Otóż darzę June i Day bardzo silną sympatią niemalże od pierwszych stron ''Rebelianta''.Pomijając już to,że druga część niespecjalnie potrafiła oddać charakter tych postaci,uważam że w ''Patriocie'' udało się to autorce bardzo...

| 2016-05-12
Przeczytana: 2016 rok

"LEGENDA. PATRIOTA"

Skończyła się...piękna trylogia...
Cieszę się, że udało mi się wypożyczyć całą trylogię razem i że mogłam je przeczytać od razu jedną po drugiej.
MISTRZOSTWO!
Naprawdę nie sądziłam, że ich czytanie mnie tak pochłonie.
Zaskoczyło mnie to, że kolejna książka jest lepsza od poprzedniej, a rzadko kiedy ostatnia część jest lepsza od pierwszej.
Cieszę się, że trafiłam na te książki, mimo że był to przypadek, bo niestety wcześniej o nich nie słyszałam, a szkoda.
Świetne, tematyka jak i sposób pisania.

Właśnie takie książki lubię, że nawet nie wiem kiedy zleci mi kilkaset stron! :)