"Świat po kapitalizmie. Alternatywy dla globalizacji " David C. Korten

Wydawnictwo: Stowarzyszenie “Obywatel”
Post-Corporate World. Life After Capitalism
biznes, finanse
Malwina Póda

David Korten to doktor ekonomii Uniwersytetu Stanforda, który na podstawie własnych doświadczeń i przemyśleń opisuje niepokojące go przemiany współczesnego świata. Korten przedstawia historie ludzi porzucających pęd za karierą i materializmem. Autor zwraca uwagę na wady konsumpcjonizmu-gromadzenie dóbr nie powinno być życiowym celem człowieka. Korten zachęca, by wybrać prosty, świadomy styl życia i być odpornym na manipulacje reklamodawców-demaskuje on największych gigantów przemysłowych. Nie jest to książka dla ekonomistów, ale dla każdego, któremu zależy na afirmacji życia, a nie pieniądza. Zachęcam do lektury, naprawdę ciekawa pozycja.

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: http://glosulicy.pl