Fabryka Młodości

Wydawnictwo: Akapit
missly

Joanna Dornowa na wieść o wykryciu prawdziwego mordercy swego męża, wybuchła długim, spazmatycznym płaczem. Zdawać się mogło, że wraz z tym strumieniem słonych łez wypływał z niej cały ogrom cierpień i męki. Pierwszą jej myślą było, że on, Stefan, nareszcie dowie się naprawdę, że nie kłamała, że nareszcie uwierzy. I znowu po raz drugi zebrała się publiczność, łaknąca sensacji na sali sądowej....

I znowu po raz drugi zebrała się publiczność, łaknąca sensacji na sali sądowej. Ale tym razem nastrój na sali sądowej był znacznie pogodniejszy. Twarze publiczności były uśmiechnięte radośnie. Wszyscy czuli, że ta niewinnie cierpiąca kobieta nareszcie odetchnie, uwolniona od straszliwego podejrzenia. Na sali sądowej był ktoś, kto przeżywał ogrom radości i całe piekło niepokojów i udręczeń. Był to sędzia Kaniewski.

źródło opisu: Okładka

źródło okładki: bialykruk.com.pl

missly | 2012-11-20
Przeczytana: 19 listopada 2012

"Fabryka Młodości" jest kontynuacją książki pt. "Sprawa Joanny Dornowej". Obie można znaleźć w sieci w formie ebooka.

Książka zaczyna się od obrazowego opisu zaśnieżonej Warszawy; nie wspominałabym o tym, gdyby nie fakt iż autorka - Karolina Beylin skrywająca się tu pod pseudonimem "Karol Witkowicki" - pisywała niezmiernie wiele o swoim rodzinnym mieście i głównie z tego była znana.
W "Fabryce Młodości" czytamy o przeplatających się i połączonych ze sobą historiach kilku osób, z których najistotniejszymi są Franek Przybosz, dawny profesor politologii i Stefan Kaniewski, sędzia zmuszony do skazania swojej byłej narzeczonej za morderstwo.
Przybosz jest bezdomnym alkoholikiem i z czasem zostaje zmuszony do spędzania nocy w tak zwanym Cyrku, czyli przytułku. Jako że nie sprawia nikomu kłopotów i zdaje się być godnym zaufania, zwraca się do niego o pomoc jeden z "szemranych" typów. Jak potoczą się losy Franka i jaki wpływ będzie miała na resztę jego życia Ela, jego zapomniana...

bella2406 | 2013-08-29

Pierwsza część zdecydowanie lepsza, ta dla mnie jest za bardzo oczywista ;)

wrzos118 | 2017-02-27

2 tom cyklu SPRAWA JOANNY DORNOWEJ