Dlaczego kobiety piszą więcej listów niż wysyłają?

Tłumaczenie: Opracowanie zbiorowe
Wydawnictwo: Obok
978-83-935513-4-7
Anita

Książka jest debiutem na polskim rynku znanego angielskiego psychoanalityka Dariana Leadera. W bestsellerowej książce "Dlaczego kobiety piszą więcej listów, niż wysyłają autor." snuje niezwykłe rozważania o seksualności. Nikt nie jest takie jakie się wydaje, mówi autor o kobietach i mężczyznach. I tłumaczy, kogo kobieta widzi w swoim partnerze, dlaczego w małżeństwie należy się kłócić i jak to się dzieje, że niektóre małżeństwa nie kończą się rozwodem.

źródło opisu: merlin.pl

Monika Góźdź | 2013-02-19

Patrząc na słowa "światowy bestseller" i "nie jest to rozprawa naukowa" we wstępie książki, nastawiłam się na książkę napisaną w żartobliwy sposób o związkach, na podstawie tytułowych listów i ewentualnie doświadczeń psychoanalitycznych autora.
Niestety bardzo, bardzo, bardzo się zawiodłam. Książka jest nużąca i przypomina bardzo rozwlekły początek pracy magisterskiej, sprawozdania lub jakiegoś raportu, gdzie autor trochę za dużo "leje wodę".
Mimo, iż autor sam we wstępie wspomina, że wiele zaczerpnął od dwóch wspominanych często badaczy to non stop dorzuca do nich jeszcze Freuda, w pewnym momencie jest on na każdej stronie. Snujące się rozważania cały czas krążą wokoło romansów, nie wyjaśniając czegokolwiek i na pewno nie odpowiadając na tytułowe pytanie.
Brak jakiejkolwiek puenty czy dotarcia do jakiegoś wniosku. W tak ładny sposób można było wydać coś bardziej wartościowego. Zapowiadało się bardzo dobrze, a wyszło strasznie nużąco, pozostawiając niesmak.

hiraeth | 2013-09-21
Magda | 2013-03-04