Pocałuj tę żabę! 12 metod zamiany problemów w sukcesy - w pracy i w życiu prywatnym.

Wydawnictwo: MT Biznes
978-83-7746-420-5
poradniki
Anita

Pocałuj tę żabę to książka dla wszystkich. Nawiązując tytułem do swojego międzynarodowego bestselleru Zjedz tę żabę, w którym Żaba personifikowała wszelkiego rodzaju skłonności do zwlekania, Brian Tracy wraz z córką Christiną Tracy-Stein, wziętą psychoterapeutką z Kalifornii, piszą o „Żabach naszego życia”. Tym razem chodzi jednak o inny rodzaj Żab, o te mianowicie, które tkwią w nas i które trzeba wyeliminować, jeśli chcemy, aby nasze życie miało sens, było udane i szczęśliwe.
Punktem wyjścia jest znana bajka o Księciu zamienionym w Żabę przez złośliwą czarownicę i o Księżniczce, która całując Żabę, przywraca Księcia do jego pierwotnej postaci. Żaba uosabia tu wszelkie negatywne myśli, emocje i postawy, które utrudniają nam albo zupełnie uniemożliwiają osiągnięcie szczęścia, spokoju oraz sukcesów w pracy i w życiu prywatnym. Tak jak Księżniczka musiała wyzwolić w sobie dużo odwagi, aby zdobyć się na pocałowanie brzydkiej, oślizgłej Żaby, tak i my musimy zdobyć się na wysiłek zastosowania odpowiednich strategii, aby raz na zawsze wyzbyć się negatywnych myśli i emocji.
Autorzy analizują przyczyny negatywnych cech, myśli, emocji i kontaktów, które są zmorą wielu ludzi i które utrudniają nam osiągnięcie tego, co każdy z nas mógłby osiągnąć. Poszczególne rozdziały pomagają w odkryciu przyczyn tych kłopotów i podają konkretne rozwiązania. Brian Tracy opiera się na doświadczeniu zdobytym w czasie swoich spotkań z milionami słuchaczy i odbytych seminariach, a jego córka – na tysiącach godzin zajęć terapeutycznych. Razem tworzą doskonały duet. Krok po kroku prowadzą Czytelnika przez obszary zakłóceń w relacjach z innymi ludźmi, proponując szereg prostych ćwiczeń, które można od razu wprowadzić w życie i które warto zastosować, aby raz na zawsze zostawić za sobą „Żaby naszego życia” i osiągnąć szczęście i równowagę duchową.

źródło opisu: http://www.mtbiznes.pl

źródło okładki: http://www.mtbiznes.pl

Robert | 2015-01-01
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 01 stycznia 2015

Książka która przypomina, że nasz własny czas jest zasobem którym powinniśmy zarządzać samodzielnie poprzez konkretny plan i najlepszym narzędziem do tego jest kawałek papieru i coś do pisania. Jak większość tego typu książek można by ją streścić na kartce A4 - pozostała część to zachęta do najtrudniejszego - do podjęcia działania.

WisienDot | 2013-12-02

Kolejna świetna książka Pana Briana, polecam szczególne ze względu na poruszone aspekty psychologiczne :)

Paweł | 2015-01-26
Przeczytana: 26 stycznia 2015

Podtytuł książki "Pocałuj tę żabę" to "12 metod zamiany problemów w sukcesy - w pracy i w życiu prywatnym". I właśnie owe zamienianie problemów w sukcesy to metaforyczne wyjaśnienie "całowania żab", które stoją nam na przeszkodzie do osiągania sukcesów. Lektura jest niedługo, bo ma zaledwie 150 stron, a jest trochę "o wszystkim i o niczym". Dotyka wielu problemów i dziedzin życia, ale robi to bardzo powierzchownie, a de facto rzeczy warte zapamiętania dałoby się wypisać w punktach na dwóch stronach. Oczywiście merytorycznie Brian Tracy to cały czas wysoka półka, natomiast próba upchnięcia tylu tematów na 150 stronach musiała spowodować, że żaden z nich nie będzie konkretniej zgłębiony i wyjaśniony. Może taki był zamysł tej książki, żeby była krótka i pozwalała zaznajomić się z różnymi dziedzinami osobom, które dopiero startują z tego typu poradnikami na temat rozwoju osobistego. Na to wskazywałby też tytuł, który może sugerować, że jest to kontynuacja bestseller'a "Zjedz tę...

Brzydal | 2016-06-13
Przeczytana: 11 czerwca 2016

Moje życie nie przewróciło się do góry nogami ani nie doznałam nagłego olśnienia, ale myślę, że uświadomiłam sobie kilka rzeczy.

Jest to poradnik, podobny do wielu, wielu innych - nie nakłaniam ani nie odradzam.

Mariusz Trościańczyk | 2017-07-12
Przeczytana: 22 listopada 2016

Bardzo dobra lektura, którą czyta się całe życie

indjanin | 2014-06-01

całkiem ook