Żołnierz polski 1939-1945

Wydawnictwo: Vesper
historia
Anita

Album "Żołnierz polski 1939-1945" przedstawia polskich żołnierzy z różnych jednostek z okresu II wojny światowej wraz z komentarzami na temat ich mundurów, oporządzenia i uzbrojenia. Dzięki malarskim wyobrażeniom przedstawiono w skrócie historię jednostek, a także zasygnalizowano niektóre epizody z ich szlaku bojowego. Tworzone z pietyzmem pełne dynamiki ilustracje Jarosława Wróbla pokazują...

Tworzone z pietyzmem pełne dynamiki ilustracje Jarosława Wróbla pokazują bogatą, zróżnicowaną historię polskich mundurów oraz wyposażenia żołnierzy z różnych kampanii i frontów. Znajdziemy tu m.in. polskich ułanów z września 1939 roku, pancerniaków z 1. Dywizji Pancernej generała Maczka, pilotów z dywizjonów myśliwskich i bombowych służących w Wielkiej Brytanii, pilota z 1. Pułku Myśliwskiego "Warszawa", marynarzy, piechurów, którzy walczyli we Francji, Norwegii, na Bliskim Wschodzie i w Afryce, partyzantów z AK i GL, a także i tych, którzy służyli w Armii Polskiej generała Andersa w ZSRR, w 1. Dywizji im. Tadeusza Kościuszki i jednostkach 1. i 2 Armii Wojska Polskiego.
Album jest pięknym hołdem oddanym polskim żołnierzom z czasów II wojny światowej, ich trudowi i krwi przelanej na polach bitew całej Europy, niezależnie od tego czy szli do Polski z zachodu, wschodu czy południa. Połączenie obrazu i merytorycznych treści czyni z niego ciekawą i wartościową pozycję zarówno dla miłośników doskonałego malarstwa batalistyczno-wojskowego, jak i wszystkich zainteresowanych historią polskiej "barwy i broni".

źródło opisu: merlin.pl

Petrus | 2013-01-07

Doskonałe opisy i wybitne szkice i ilustracje. Bardzo pomaga w pracy rekonstruktora ;)

irman | 2016-10-15
Piołun | 2013-05-31