Tygrysku, czy to prawda?

7 (9 ocen i 4 opinie) Zobacz oceny
Tiger-Tiger, is it true?
bajki, dla dzieci
Anita

Cztery pytania, dzięki którym znów się uśmiechniesz. Tygrysek jest przekonany, że wali mu się cały świat: rodzice go nie kochają, przyjaciele go opuścili, i w ogóle życie jest niesprawiedliwe. Ale mądry żółw zadaje mu cztery pytania, po których wszystko się zmienia. Tygrysek uświadamia sobie, że jego problemy wynikają z myśli, i kiedy kwestionuje te myśli, życie znów staje się...

Cztery pytania, dzięki którym znów się uśmiechniesz.

Tygrysek jest przekonany, że wali mu się cały świat: rodzice go nie kochają, przyjaciele go opuścili, i w ogóle życie jest niesprawiedliwe. Ale mądry żółw zadaje mu cztery pytania, po których wszystko się zmienia. Tygrysek uświadamia sobie, że jego problemy wynikają z myśli, i kiedy kwestionuje te myśli, życie znów staje się wspaniałe.

Tygrysku, czy to prawda? to krzepiąca opowieść o małym tygrysie z ważnym przesłaniem, które może zmienić życie nawet bardzo małych dzieci. Pełne mądrości słowa Byron Katie oraz żywe, czarujące ilustracje Hansa Wilhelma składają się na książkę, która jest klasyczną pozycją literatury dziecięcej.

źródło opisu: empik.com

źródło okładki: empik.com

Dla dzieci 4+

Nam się podobała, choć trzeba wcześniej samemu poczytać o "The work" Katie Byron, żeby umieć wprowadzic dziecko w temat.

Temat jest ważny i potrzebny. Warto uczyć dzieci takich miękkich umiejętności. My do tej lektury będziemy na pewno często wracać.

Fajnie, że pojawiają się tez takie pozycje! (ksiązkę kupiłam na wyprzedazy za 3 zł ! ;-)

Tu znalazłam tez recenzję z obrazkami:

Ramon | 2014-08-11
Przeczytana: 2013 rok

Doceniam koncept - wartościowa głęboka (chociaż prosta!) lektura dla dziecka. Nauczanie Byron Katie jest w stanie zrozumieć dziecko, więc aż się prosiło o taką dziecięcą wersję. Aczkolwiek... mimo ładnych ilustracji to tylko jedna krótka historyjka. W dodatku po lekturze miałem poczucie niedosytu. Już nie pamiętam dlaczego, ale odniosłem wrażenie, że sam bym taki koncept zrealizował lepiej. Może kilka krótkich historyjek lepiej ilustrowałoby Pracę (The Work) Byron Katie?

BiG_m | 2014-11-08
Przeczytana: 03 kwietnia 2013

O tym, że uczucia można zakwestionować, stawiając odpowiednie pytania, czyli metoda Katie Byron w akcji. Mi się podobało, choć wiele bliższe od metody Katie jest mi Porozumienie bez Przemocy. Tak czy siak polecam.

PiórkoAngeliki | 2016-12-31
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 31 grudnia 2016

Kupcie tą bajkę dzieciom-dzięki niej dzieci i Wy rodzice zrozumiecie,że cierpienie przynoszą niewłaściwe myśli...gorąco polecam

tu daję link do pdf ;) ,darmowego :)

file:///C:/Users/user/Downloads/Byron%20Katie%20Hans%20Wilhelm%20-%20Tygrysku,%20czy%20to%20prawda.%20Cztery%20pytania,%20dzi%C4%99ki%20kt%C3%B3rym%20znowu%20si%C4%99%20u%C5%9Bmiechniesz.pdf

J_85 | 2016-03-10
Przeczytana: 10 marca 2016